۷۷ درصد اعتبارات حوزه اشتغال روستایی به متقاضیان پرداخت شده است

on .

معاون امور اقتصادی استانداری: پیگیر افزایش سرعت و تسهیل در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی هستیم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان به ریاست دکتر عبدالهی برگزار شد و اعضای کارگروه گزارشی از اقدامات انجام شده را ارائه کردند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: میزان جذب اعتبارات اختصاص داده شده به حوزه اشتغال روستایی و پرداخت به متقاضیان، مهمترین موضوع جلسه امروز بود که مورد بررسی قرار گرفت .

دکتر عبدالهی اظهار داشت: تاکنون ۷۷ درصد از اعتبارات حوزه اشتغال روستایی به متقاضیان پرداخت شده و فرآیند پرداخت مابقی اعتبار در دست اقدام است .

وی افزود: به منظور افزایش سرعت در پرداخت تسهیلات، متقاضیان توانمند و دارای اهلیت به بانک های عامل معرفی شده اند .

معاون استاندار خاطرنشان کرد: در اواخر سال ۹۶ حدود ۱۱۰ واحد اقتصادی به دلیل مشکلات مختلف به تملک بانک ها درآمده بود که طی شش ماهه نخست امسال ۳۰ واحد آنها با واگذاری به سرمایه گذار جدید، به چرخه اقتصادی استان بازگردانده شدند و این روند ادامه خواهد داشت .

دکتر عبدالهی بیان داشت: ۸۰ واحد اقتصادی دیگر استان در تملک ۷ بانک قرار دارند که با برنامه‌ریزی انجام شده، از این طرح ها بازدید خواهد شد و با حضور سرمایه گذار و بانک عامل در زمینه تعیین تکلیف آنها، تصمیم مناسب اتخاذ خواهد شد .

وی تصریح کرد: برخی از بانک های استان با پرداخت صد درصدی تسهیلات اشتغال روستایی، عملکرد خوبی در زمینه جذب اعتبارات داشته اند و مابقی بانک ها نیز مکلفند در فرصت یک ماهه ای که به آنها داده شده، شرایط پرداخت تسهیلات به متقاضیان را فراهم کنند .