رعایت دستورالعمل های بهداشتی طی هفته های اخیر کاهش داشته است

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان: براساس گزارش ستاد ملی مدیریت کرونا روند رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم کاهش ۲۰ درصدی داشته است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی با محوریت آخرین وضعیت کشور به لحاظ بیماری برگزار شد .

معاون سیاسی استانداری لرستان گفت: در یک هفته گذشته رعایت دستورالعمل های بهداشتی نسبت به هفته های اخیر کاهش داشته است که از مردم می خواهیم برای جلوگیری از افزایش تعداد مبتلایان، نسبت به رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات اهتمام داشته باشند .

دکتر ثمینی اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن فصل پاییز و احتمال شیوع آنفولانزا، لزوم رعایت نکات بهداشتی از طرف مردم بیش از پیش ضرورت پیدا می کند و مجموعه دولت نیز در این رابطه تلاش‌های خود را برای تهیه و توزیع واکسن آنفولانزا انجام می دهد .

وی به نقل از جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا خاطرنشان کرد: بنابر دستور ستاد ملی مدیریت کرونا به وزارت بهداشت، دستور عقد قرارداد با کشورهای تولید کننده واکسن کرونا صادر شده و در صورت تولید آن، شاهد ورود نمونه خارجی این واکسن به کشور خواهیم بود .

معاون استاندار بیان داشت: الکترونیکی شدن خدمات به مردم با هدف جلوگیری از حضور در تجمعات بواسطه انجام خدمات دولتی و تهیه مایحتاج از بازار، دیگر موضوع مورد تأکید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بود که به آن پرداخته شد .

دکتر ثمینی افزود: لزوم اقدام عملی صدا و سیما و سایر رسانه‌ها در آموزش مردم، اطلاع رسانی از وضعیت بیماری کرونا و رعایت نکات بهداشتی در شرایط کنونی ضرورت بیشتری دارد .

وی تصریح کرد: به منظور رفع نگرانی والدین دانش آموزان،تیم های مراقبتی بر وضعیت پروتکل های بهداشتی مدارس نظارت خواهند داشت و در صورت گزارش هر گونه مشکل تا زمان رفع کامل آن، مدرسه مورد نظر تعطیل خواهد شد و فرآیند آموزش به روش مجازی ادامه پیدا می کند .