‍ اجرای سند توسعه شهرستان کوهدشت

on .

سند توسعه شهرستان کوهدشت با هدف محرومیت زدایی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه ستاد توسعه شهرستان کوهدشت به ریاست اسد عبداللهی و با حضور فرماندار شهرستان کوهدشت و مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط، برگزار و موارد زیر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت:

ارائه گزارش اقدامات انجام شده در خصوص طرح ها و پروژه های تدوین شده توسط ستاد توسعه استان.

تصمیم گیری در خصوص نحوه تامین منابع مورد نیاز اجرای طرح ها به خصوص بیمارستان رازی شهرستان کوهدشت.

تبدیل هزار هکتار از اراضی دیم این شهرستان به کشت آبی ، احداث گلخانه ها و پیگیری اجرای سند توسعه شهرستان کوهدشت.

معاون استاندار در این جلسه با اشاره به محرومیت شهرستان کوهدشت اظهار داشت:
به منظور محرومیت زدایی ، اقداماتی از جمله توسعه مراکز خدماتی درمانی ،تامین آب کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی، تدابیری اندیشیده شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت تسریع در ساخت بیمارستان رازی شهرستان کوهدشت گفت : با توجه به شرایط فعلی، ورود جدی پیمانکار و لزوم بازنگری بانک‌ عامل با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در زمینه ساخت و تکمیل این بیمارستان که از طرح‌های جهش تولید است ضروری است که انشاالله تا پایان سال شاهد افتتاح فاز اول آن باشیم.

اسد عبدالهی به وجود مشکلات اجتماعی در شهرستان کوهدشت پرداخت و خاطر نشان کرد: علی رغم وجود برخی از زیرساخت ها به دلیل اختلافات محلی بهره‌برداری از طرح ها عملاً غیرممکن شده است و برای توسعه شهرستان لزوم انسجام و کارهای جمعی ضروری به نظر می‌رسد.

وی با تمجید از برگزاری جشنواره انار در این شهرستان، گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی در این زمینه به منظور آگاهی بخشی مردم استفاده کرد.

معاون اقتصادی استاندار، عبور خط انتقال پلی اتیلن از شهرستان کوهدشت رابه عنوان یک ظرفیت مفید معرفی کرد و گفت:با توجه به این ویژگی، زمینه ایجاد پتروشیمی فراهم است و مطالعاتی انجام شده است.

وی همچنین احداث کارخانه‌سیمان کوهدشت را برای توسعه این شهرستان ضروری دانست و افزود: مقدمات ایجاد این طرح فراهم شده است.

عبداللهی با اشاره به استعداد خوب شهرستان کوهدشت برای احداث باغ پسته بر ضرورت استقبال و همکاری کشاورزان در کشت این محصول تاکید کرد.