آئین بهره برداری از پروژه های سلامت دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد

on .

در مراسمی با حضور وزیر بهداشت و درمان چند طرح عمرانی دانشگاه علوم پزشکی استان به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان پنجمین آئین بهره برداری از پروژه های سلامت دانشگاه علوم پزشکی لرستان همزمان با چند استان دیگر و با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان، دکتر خادمی استاندار لرستان، دکتر شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

استاندار لرستان در گفتگو با وزیر بهداشت و درمان ضمن تقدیر از زحمات مجموعه کادر درمان کشور، گفت: وزارت بهداشت و درمان در برهه ای از زمان متولی انجام کار دشواری مانند مقابله با ویروس کرونا شده است که برای این عزیزان آرزوی موفقیت در انجام این موضوع مهم را داریم .

دکتر خادمی اقدامات وزارت بهداشت و درمان در استان را ارزشمند قلمداد کرد و افزود: با توجه به در پیش بودن فصل پاییز و احتمال آغاز دوره جدید شیوع کرونا در کشور، آمادگی بالای کادر درمان برای مقابله با این بیماری ضرورت بیشتری پیدا می کند و از آنجا که در استان بیمارستان جدیدی برای بهره برداری وجود ندارد، باید از ظرفیت های موجود نهایت استفاده برده شود .

وی در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: به منظور افزایش آمادگی کادر درمان استان، در یک مقطع حدود ۷۰ تخت ICU به ظرفیت موجود افزوده شد که در کوتاه مدت باید تعداد ۳۰ تخت دیگر تأمین شود تا بتوان بخشی از برنامه مقابله با این بیماری را جوابگو باشد .

استاندار لرستان اظهار داشت: تهیه دستگاههای ام آر آی و سی تی اسکن از دیگر مواردی است که به دلیل فاصله بین شهرهای استان و بروز مشکلاتی در این زمینه برای بیماران، کمبود آنها احساس می شود و خواستار تسریع در تأمین این دستگاه ها هستیم .

دکتر خادمی با اشاره به موضوع بیمارستان جایگزین تصریح کرد: تهاتر املاک قرارگاه به عنوان بیمارستان جایگزین، نیازمند همکاری سپاه برای انجام این کار است و ضرورت دارد برای تأمین منابع آن در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی لازم صورت پذیرد .