توانمندسازی عشایر و انجام فعالیتهای اقتصادی عشایر در اولویت است

on .

عصر امروز آئین بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی دهستان میانکوه غربی منطقه تخت چان شهرستان پلدختر با حضور دکتر خادمی استاندار لرستان،انجام پذیرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، مدیر کل حوزه استاندار، فرماندار شهرستان پلدختر و جمعی از مسئولین و مدیران استانی نیز حضور داشتند.

استاندار لرستان با اشاره به سختی کار و مشکلات فراوان در مسیر خدمت رسانی به عشایر گفت : منطقه تخت چان یک منطقه عشایری است که مردم زیادی در قالب روستاهای کوچک و عشایر کوچ رو در ان سکونت دارند و با توجه به موقعیت جغرافیایی و صعب العبور بودن منطقه، ارائه خدمات دولتی با مشکلات فراوانی همراه است.

دکتر خادمی افزود :ضرورت دارد دستگاه های خدمت رسان و فعالین اقتصادی با انسجام و همکاری بیش از پیش به این گونه مناطق توجه داشته باشند که خوشبختانه با همکاری مناسبی که بین همه دستگاه‌های اجرایی وجود دارد و با مدیریت خوبی که توسط مجموعه سپاه پاسداران استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی انجام شده است و با بهره گیری از امکانات و ظرفیت خیرین و سایر افراد توانمند خدمات خوبی در این مناطق انجام شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه توانمندی اقتصادی مردم مناطق عشایری و فعالیت های اقتصادی مهمتر از انجام خدمات دولتی مثل جاده و امکانات زیر ساختی است گفت : خدمات دولتی و زیرساختی دیر یا زود در این مناطق قابل انجام است و لازم است نیروی انسانی آماده به کار این مناطق ضمن پیگیری فعالیت های اقتصادی از تسهیلات بانکی و امکانات اشتغال زائی دولت استفاده کند.

دکتر خادمی با ذکر این نکته که ماندگاری در مناطق عشایری با ایجاد فعالیت اقتصادی فراهم می شود افزود: با فرا خواندن دستگاه‌های اقتصادی، جهاد کشاورزی ،صنعت و معدن می توان از ظرفیت های طبیعی در این مناطق استفاده کرده و آنها را در جهت فعالیت‌های اقتصادی به کار گرفت.

گفتنی است در سفر امروز استاندار به منطقه تخت چان مجتمع مذهبی،فرهنگی ،درمانی آموزشی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع شامل موارد زیر افتتاح شد؛

درمانگاه۳۱۰ متر مربع
خوابگاه شبانه روزی ۲۵۷ متر مربع
مسجد ۱۶۴ متر مربع
خانه عالم ۱۱۴ متر مربع
سرویس بهداشتی ۲۲ متر مربع
سکوی نصب کانکس ۳۰۰ متر مربع
آب رسانی و ایجاد شبکه داخلی و نصب انشعاب ساختمان ها.