دفاع مقدس، تاریخچه مقاومت و ایثار ملت ایران است

on .

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در آیین تجلیل از پیشکسوتان رسانه ای دفاع مقدس و اکران خصوصی مستند گفت: دفاع مقدس، تاریخچه هشت سال مقاومت و ایثار ملت ایران است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: امام خمینی (ره) از خرداد ۴۲ مبارزات خود را با رژیم ستم شاهی آغازکرد و با همدلی و همراهی مردم انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

 معاون استاندار با بیان اینکه انقلاب ایران با همراهی مردم و محوریت امام (ره) به پیروزی رسید، افزود: مردم تاکنون هزینه های زیادی را برای تحقق خواسته اصلی خود که همان استقلال مملکت و نظام مقدس اسلامی بود، پرداخت کرده اند.
 وی با اشاره به توطئه های دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان منافع خود در منطقه استراتژیک ایران با منابع و ذخایر نفتی از دست داده و با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی و استقلال آزادی جمهوری اسلامی،مواجه بودند و تلاش می کردند در قالب کودتا، جنگ داخلی و حمله نظامی، شرایط سابق را برای بهره برداری از منابع و ذخایر ایران برای خود برقرار کنند.

 معاون استاندار ابراز داشت: دشمنان پس از تلاش های مستمر متوجه شدند که با مرجع و رهبر دینی آگاه، عالم و شجاع  روبرو هستند و تلاش های آنان شکست خورده است.

نظام سلطه پس از پیروزی انقلاب اسلامی متوجه شد که نمی تواند فرصت طلبی های سابق را داشته باشد و کودتاه های مختلف به راه انداخته که با رهبری حضرت امام خمینی (ره) کودتاها یکی پس از دیگری خنثی شد.

 وی ادامه داد: دشمن وقتی فهمید نمی تواند از طریق کودتا به انقلاب اسلامی ایران ضربه وارد کند و با حمله به صحرای طبس هم کاری از پیش نبرد، می دانست که اگر سریع وارید عمل نشود و اقدامات نظامی را انجام ندهد این انقلاب تنومند تر می شود و توان مقابله با آن را نخواهد داشت.

 دکتر ثمینی اظهار داشت: پس از شکست های پی در پی توطئه های نظام سلطه، فردی جاه طلب  مانند صدام را تحریک کردند  و از آنجایی که انقلاب اسلامی ایران نوپا بود تلاش شد با حمله نظامی انقلاب را شکست دهند.

 وی با اشاره به اینکه در زمان آغاز جنگ تحمیلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوپا بود و نیروی ارتش نیز انسجام نیافته بود،خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) سازمان بسیج را تشکیل داد و مردم در قالب گروه های بسیجی به جبهه های نبرد با دشمن اعزام می شدند.

 دکتر ثمینی افزود: هشت سال دفاع مقدس، یاد آور هشت سال ایثار، اهدای خون عزیزان ملت، اسارت و تحمل شکنجه ها وحشتناک اردوگاه های سخت عراق توسط آزادگان و تحمل مشکلات و مشقت های اقتصادی است.

ثمینی با بیان اینکه دفاع مقدس، تاریخچه هشت سال مقاومت و ایثار ملت ایران است، افزود: ملت ایران با حفظ وحدت و همدلی در برابر دشمن ایستاد و برای صیانت از آب و خاک وطن خم به ابرو نیاورد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان،خاطرنشان کرد: رمز موفقیت ملت ایران در برابر دنیای استکبار این بود که روحیه ایثار و مقاومت عملا با رهبری های امام خمینی(ره) و پس از آن مقام معظم رهبری در جامعه نهادینه شد.

 وی با اشاره به دستاوردهای گسترده انقلاب اسلامی، افزود: دفاع مقدس گنجینه ای بزرگ و همیشگی برای ملت ایران است و مادامی که روحیه ایثار و مقاومت با تفکر بسیجی در جامعه نهادینه شود و به نسل های بعد منتقل شود، هیچ دشمنی بر این مردم غلبه نخواهد کرد.