ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه و مداخل گرایانه در حوزه آسیب های اجتماعی

on .

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در کارگروه اجتماعی،فرهنگی،سلامت زنان و خانواده بر ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه و مداخله گرایانه در حوزه آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر ثمینی معاون استاندار و رئیس کارگروه اجتماعی استان ضمن بیان این مطلب افزود:انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی جدیت و مشارکت موثری در اجرای برنامه‌ها داشته و این تصور را از خود دور کنند که کار تعطیل بردار است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که آسیب های اجتماعی در جامعه وجود دارند خود را به اشکال مختلفی همچون کودکان کار و خیابانی ،خود کشی و طلاق نشان میدهند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ضمن تاکید بر جدیت و تلاش بیشتر نیروی انتظامی، شهرداری و بهزیستی در خصوص موضوع کودکان کار و خیابانی ، افزود:
انتظار می‌رود که طرح آزمایشی کاهش خودکشی که به صورت پایلوت در لرستان اجرا می شود به نتیجه رسیده و شاهد کاهش آمار آن باشیم.

وی در ادامه به ضرورت بهره گیری دستگاه‌ها از ظرفیت دفاتر تسهیلگری اشاره و بیان داشت کلیه دستگاه‌ها، نهادها و خیرین که در مناطق حاشیه نشین خدماتی اعم از کمک مومنانه، حمایت های معیشتی، آموزشی و .... را انجام می‌دهند موظفند در مرکز استان با مدیران تسهیلگری به عنوان افراد مطلع از وضعیت ساکنان این محلات هماهنگی لازم را به عمل آورند تا از موازی کاری و پراکنده کاری جلوگیری شود.

معاون استاندار تاکید کرد:در شهرستان‌ها نیز کلیه دستگاه ها برای ارائه خدمات به محلات کمتر برخوردار می بایست با فرمانداران هماهنگی نمایند.