نقش وسهم هر دستگاه در مبارزه با اعتیاد مشخص شود

on .

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها و دفاتر تسهیلگری در همه حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر مهم و اثربخش است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر محمود ثمینی تاکید کرد : باید سهم هر دستگاه در مقابله ومبارزه با اعتیاد مشخص شود وهمه نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ضمن اشاره به جانفشانی شهدای گرانقدر مبارزه با مواد مخدر تصریح داشت : در همه حوزه ها بخصوص حوزه مقابله اقدامات وهزینه های قابل توجه ای صورت گرفته اما وقتی ارزیابی می کنیم می بینیم هنوز تا ایده آل فاصله داریم که در این زمینه باید کار پژوهشی موثر انجام شود که چرا بااین همه هزینه آنگونه که انتظار می رود آثار اعتیاد در جامعه کاهش نمی یابد.

ثمینی درادامه تاکید کرد : نباید به جمع آوری وساماندهی معتادان بسنده کرد بلکه باید فرایند درمان که همان باز پروری اجتماع بهبود یافتگان است صورت پذیرد.
محمود ثمینی بیان داشت :در مرحله بعد حرفه آموزی معتادان متجاهر با هدف توانمندسازی این افراد از دیگر برنامه هایی است که زمینه اشتغال و کسب درآمد برای دوران پس از بهبود را فراهم می کند وبه عنوان یک ضرورت باید در دستور کاردستگاه ها قرارگیرد.