همه دستگاه ها در پشتیبانی از آموزش و پرورش سهیم هستند

on .

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه ویدئو کنفرانس شورای آموزش و پرورش استان گفت: آموزش و پرورش متعلق به یک دستگاه نیست و پایه و اساس کشور است و همه دستگاه‌ها موظفند آموزش و پرورش راه یاری کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تقدیر از اقدامات خوب انجام شده توسط آموزش و پرورش لرستان در زمینه بازگشایی مدارس و رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، گفت: زیر بنای آموزش در دستگاه تعلیم و تربیت آموزش حضوری است و به همین منظور اکثر مدارس مورد بازدید بازرسان وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته و کماکان تحت نظارت هستند.

دکتر ثمینی با اشاره به ضرورت حضور دانش آموز در برخی از مقاطع مثل پایه اول ابتدایی در مدرسه و برقراری ارتباط با معلم و مدیر و قرار گرفتن در جریان آموزش به اولیا و دانش آموزان توصیه کرد، ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی فرزندانشان را یکی دو روز در هفته به مدارس برده تا با شیوه های آموزشی آشنا شوند و این در حالی است که بسته های آموزشی و آموزش مجازی توسط آموزش و پرورش در حال انجام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به محدودیت‌های آموزش مجازی گفت در حال حاضر جمعیتی حدود ۷۰ هزار دانش آموز در آموزش و پرورش استان به موبایل و شبکه شاد دسترسی ندارند.

وی با اشاره به تقارن ایام اربعین و عزیمت علاقه‌مندان به حرم اباعبدالله الحسین(ع) گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا و با توجه به مسدود بودن مرزها می‌توان هزینه های این سفرها را در جهت کمک های خیر خواهانه و به منظور تهیه موبایل برای دانش آموزان نیازمند و قشر ضعیف قرار داده تا با همکاری نیروهای جهادی و مجموعه خیرین بخشی از این مشکل برطرف شود.

دکتر ثمینی در ادامه جلسه شورای آموزش و پرورش به موضوع تقویت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی تا حد ممکن در این زمینه آموزش و پرورش را یاری کنند.

وی همچنین به موضوع دانش آموزان بازمانده از تحصیل نیز اشاره کرد و گفت: ثبت احوال و سایر دستگاه‌های اجرایی در زمینه شناسایی و ادامه تحصیل این قشر و برطرف کردن مشکلات تحصیلی دانش آموزان و احیانا کمک های مالی با همکاری خیرین و دستگاه‌های حمایتی اقدام نمایند.

دکتر محمود ثمینی همچنین با تاکید بر نقش موثر آموزش های تلویزیونی از طریق صدا و سیما از رسانه ملی خواست تا با پوشش مناسب در این زمینه دانش‌آموزان استان را یاری کند.

معاون استاندار ضمن تقدیر از خدمات و اقدامات خوب شرکتهای مخابرات و زیرساخت در زمینه ارائه خدمات ارزشمند و فراهم کردن بستر اینترنت برای مدارس گفت: در صورت امکان نسبت به افزایش پهنای باند مدارس اقدام کرده و تخفیفاتی را که در حدود اختیارات استان است در زمینه ی هزینه اینترنت مدارس اعمال شود.

معاون استاندار در پایان با تاکید بر اهمیت مشارکت عموم افراد در امر مدرسه سازی به اجرای طرح اجر به آجر در آموزش و پرورش و سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس اشاره کرد و از عموم مردم خواست تا با شرکت در این طرح علاوه بر برخورداری از برکات امر مقدس مدرسه سازی و سهیم بودن در ساخت مدارس در جذب اعتبارات ملی نیز بواسطه مشارکت عمومی موثر واقع شوند.