ارائه خدمات به افراد خاطی ممنوع است

on .

دکتر خادمی در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا ضمن تاکید بر لزوم رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی گفت: ارائه خدمات در دستگاههای اجرایی به افراد خاطی ممنوع است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، در این جلسه که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاونین استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، دکتر خادمی با اشاره به وضعیت حاد و فوق العاده استان از نظر صعود نمودار ابتلا به بیماری و افزایش آمار مرگ و میر در استان لرستان گفت: باید همه دستگاه‌های اجرایی به کمک مردم بیایند و مردم نیز با امر به معروف و نهی از منکر با افراد خاصی برخورد کنند.

استاندار لرستان تصریح کرد :ارائه هر گونه خدمات دولتی از طرف دستگاه‌های اجرایی به افرادی که به فکر سلامت مردم نیستند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، ممنوع است و مدیران ادارات و حراست دستگاهها ضامن اجرای این موارد هستند.

وی افزود مدیران باید زیر مجموعه خود را کنترل کنند و در این خصوص(رعایت پروتکل های بهداشتی) مسئولیت مستقیم متوجه آنهاست.

دکتر خادمی ضمن استناد به گزارش دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد مرگ و میرها مربوط به افراد جوان است گفت: با تغییرات جدیدی که ویروس کرونا پیدا کرده است اگر عضوی از خانواده مبتلا شود به دلیل افزایش سرعت انتقال ،بیماری به تمامی اعضای خانواده سرایت می کند و حتی کودکان و افراد بدون بیماری زمینه ای در معرض خطر جدی بیماری کرونا هستند و متاسفانه نه دارویی تا کنون برای آن کشف شده و نه واکسن تایید شده ای به بازار آمده است.

استاندار لرستان در پایان از مردم با فرهنگ لرستان خواست تا در این زمینه همچون گذشته با فرهنگ والای خود نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند تا بتوانیم با عبور از این مرحله زنجیره انتقال را قطع کنیم.