وضعیت فوق العاده حاد بیماری کرونا در استان لرستان

on .

استاندار لرستان با تاکید بر وضعیت فوق‌العاده استان به لحاظ بیماری کرونا گفت : شرکت بر‌خی افراد با توجه به شرایط حساس این روزها، در مراسم عروسی و ختم کار پسندیده ای نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان،دکتر خادمی درخصوص وضعیت فوق العاده استان از نظر بیماری کرونا گفت: با توجه به اینکه در روزهای اخیر شیوع کرونا در استان شدت بالایی پیدا کرده است از این ایام می‌توان به عنوان بدترین روزهایی مقابله با کرونا یاد کرد.

وی با اشاره به آمار زیاد بیماران بستری شده در بیمارستان ها گفت: تعداد بیماران بستری شده به حد بی‌سابقه ای رسیده و آمار افرادی که در آی‌سی‌یو بستری هستند ۳۲۶ نفر و تقریباً ظرفیت تخت‌های عادی نیز پر شده است. دکتر خادمی افزود: متاسفانه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته اخیر روزانه بیش از ۳ یا ۴ برابر هفته های قبل، افزایش یافته است.

استاندار لرستان با تاکید بر وضعیت فوق‌العاده استان از نظر بیماری کرونا و کمبود امکانات درمانی به عموم مردم توصیه کرد: از ماسک استفاده کرده،بدون ضرورت از خانه بیرون نروند، از اجتماعات دوری کرده و به هیچ عنوان در مراسم عروسی و ختم شرکت نکنند.

وی با اشاره به وضعیت وخیم استان از نظر بیماری کرونا گفت :شرکت برخی از مردم در این ایام در مراسم عروسی و ختم کار پسندیده ای نیست زیرا با توجه به قدرت گسترده انتشار ویروس، این موضوع به قیمت جان انسانهاست.

استاندار لرستان در پایان گفت : از همه اقشار انتظار داریم که در این روزهای سخت با تعامل و رعایت پروتکل های بهداشتی به حفظ جان و سلامت هم نوعان خود کمک کنند.