عملکرد قابل قبول استان در انجام تست غربالگری کرونا

on .

استاندار لرستان بیان کرد: در زمینه انجام تست غربالگری و شناسایی مبتلایان به کرونا، دانشگاه علوم پزشکی استان، به نسبت جمعیت در کشور عملکرد قابل قبولی داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی با حضور دکتر خادمی استاندار لرستان، مهندس امیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و هیئت امنای وزارت بهداشت به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: در جلسه امروز گزارش کاملی از وضعیت بیماری در استان، امکانات و تجهیزات بیمارستان ها و مراکز درمانی ارائه گردید .

دکتر خادمی تصریح کرد : عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان در انجام تست های غربالگری کرونا و شناسایی مبتلایان به این بیماری با توجه به آمارها، قابل قبول است .

وی در ادامه اظهار داشت: گزارش هزینه های بالایی که برای مقابله با این ویروس، درمان بیماران و خرید تجهیزات و امکانات از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و به آن پرداخته شد .

استاندار لرستان افزود: گزارش جامعی در مورد آمار بهبودی ها، مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا به تفکیک شهرستانهای استان ارائه گردید که این آمار از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها در طی هفته های اخیر حکایت دارد .

دکتر خادمی با تشریح شرایط کنونی لرستان به لحاظ بیماری کرونا گفت: با اوج گیری شیوع کرونا در هفته های اخیر ، شاهد افزایش حدود ۴۵ درصدی تست های مثبت بوده ایم که نشان از وضعیت فوق العاده این بیماری در استان دارد .