تخصیص اعتبارات به استان ها منوط به تحقق درآمد ها خواهد بود

on .

استاندار لرستان بیان کرد: با توجه به مصوبه دولت تخصیص اعتبارات به استان ها برای امورات عمرانی و حقوق کارکنان منوط به تحقق درآمد ها خواهد بود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس کارگروه درآمد و تجهیز منابع استان به ریاست دکتر خادمی برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: در سال جاری به دلیل محدودیت هایی که در بودجه دولت وجود دارد، مصوبه ای به استانها اعلام شد که بر اساس آن تخصیص اعتبارات برای امورات عمرانی و حقوق کارکنان دولت، منوط به تحقق درآمدها از طریق مالیات اخذ شده در استان ها می‌شود .

دکتر خادمی اظهار داشت: برای استان لرستان در سال ۹۹ حدود ۶۹۰ میلیارد تومان سهم درآمدی در نظر گرفته شده که این رقم به صورت مالیات، از فعالیت های مربوط به دستگاه‌های اجرایی استان که به واسطه ارائه خدمت به مردم مبالغی را دریافت می کنند، باید کسب شود .

وی خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال تا حدودی این سهم کسب شده اما اعتباری که در نیمه دوم سال به استان اختصاص می یابد، به اخذ صددرصدی سهم درآمدی مرتبط خواهد بود .

استاندار لرستان با تأکید بر رعایت وضعیت اقتصادی مردم و شرایط کنونی استان به لحاظ شیوع کرونا، افزود: دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه امروز موظف شدند تا با در نظر گرفتن شرایط مردم و اقشار آسیب دیده از کرونا، کسب سهم درآمدی از طریق مالیات ها را محقق کنند .

دکتر خادمی با بیان اینکه سهم ۹ درصدی از فروش کالا و خدمات که فروشندگان از مشتریان اخذ می کنند باید به حساب خزانه دولت واریز شود، تصریح کرد: برخی از اصناف این هزینه را از مردم اخذ کرده ولی از پرداخت آن به خزانه دولت خودداری می کنند که به دنبال شناسایی این دسته از افراد و واریز این مبالغ به حساب دولت هستیم .

وی در پایان عنوان داشت: مبالغ اخذ شده در قالب مالیات و واریز آن به حساب دولت به عنوان پشتوانه ای مالی برای انجام عمران و آبادانی در استان هزینه می شود .