تجلیل از سه بانوی پزشک فعال در زمینه مقابله با کرونا

on .

به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی ، از سه بانوی پزشک فعال کادر درمانی خدمت رسان به بیماران مبتلا به ویروس کرونا تجلیل بعمل آمد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، با حضور دکترثمینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از سه بانوی پزشک فعال در زمینه مقابله با بیماری کرونا تجلیل بعمل آمد. در این مراسم مدیران کل امور بانوان و خانواده ، روابط‌ عمومی ، امور اجتماعی استانداری لرستان و رییس اورژانس استان حضور داشتند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر نقش محوری بانوان، گفت: نقش محوری بانوان در خانواده و اجتماع بر همگان آشکار بوده و بر کسی پوشیده نیست.

دکتر ثمینی حضور تاثیرگذار زنان در عرصه های اجتماعی ،اقتصادی و فرهنگی را بسیار موثر خواند و گفت: به برکت انقلاب اسلامی حضور بانوان در عرصه های مختلف از زمان جنگ تحمیلی ۸ ساله و از جمله در پشت جبهه با پشتیبانی و اعزام فرزندان خود به میدان نبرد پررنگ بوده و در زمان حال نیز در همه عرصه‌های مختلف حضور فعال، چشمگیر و موثر دارند.

معاون استاندار با اشاره به نقش مهم بانوان در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ گفت: زنان در زمینه امنیت خانواده و سلامت اعضا و همچنین از نظر فرهنگ سازی برای پیشگیری از بیماری کرونا نقش مهمی را ایفا کرده اند که جای تقدیر دارد. وی همچنین از کادر درمان، پزشکان زن ، پرستاران و عواملی که در جبهه سلامت با ایثار و از خود گذشتگی فعال هستند، تقدیر و تشکر کرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به شرایط حساس امروز از نظر شیوع بیماری کرونا در لرستان، گفت:متاسفانه به دلیل عدم رعایت برخی از افراد و سهل انگاری عده‌ای در جامعه و عدم توجه به توصیه های پزشکی، استان لرستان از وضعیت قرمز عبور کرده و هشدارهای لازم در این زمینه به صورت موکد توسط ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اعلام شده است.

دکتر ثمینی تصریح کرد: اگر مردم در این زمینه همراهی نکنند، علی‌رغم تلاش شبانه روزی کادر درمان که در عین حال با صبوری و استقامت در حال انجام است، همه تلاشها بدون نتیجه خواهد ماند.

معاون استاندار از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی ضمن حفاظت از جان خود و عزیزانشان، قدردان زحمات کادر درمان باشند و با این قشر خدوم که با تلاش شبانه‌روزی جان خود را در معرض خطر قرار می دهند همکاری لازم را داشته باشند.

دکتر ثمینی در پایان از کادر درمانی، پزشکان و همه افرادی که در زمینه مبارزه با بیماری کرونا فعالیت می کنند تقدیر و سپاسگزاری کرد. گفتنی است در پایان این برنامه از سه تن از فعالین جبهه سلامت توسط معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تقدیر به عمل آمد.