لزوم تغییر در برگزاری مراسم ازدواج با توجه به شرایط کرونایی جامعه

on .

استاندار لرستان عنوان داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، تغییر در نحوه برگزاری مراسم ازدواج به منظور جلوگیری از ایجاد تجمع ضروری است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ساماندهی امور جوانان استان به ریاست دکتر خادمی و با حضور دکتر ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: یکی از سیاست های تعریف شده توسط اداره کل ورزش و جوانان موضوع ازدواج آسان جوانان است که عملی شدن آن بسیار مهم است .

دکتر خادمی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، تغییر در برگزاری مراسم ازدواج به منظور جلوگیری از ایجاد تجمع امری بدیهی و ضروری است .

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی هر اقدامی که منجر به ایجاد تجمع شود نه تنها مورد پذیرش جامعه نیست، بلکه جرم نیز تلقی می شود زیرا ممکن است موجب شیوع بیماری و به خطر افتادن جان مردم شود .

استاندار لرستان با تأکید بر اعضای ستاد برای جلوگیری از ایجاد تجمع در برگزاری مراسم عروسی، افزود: برگزاری مراسم ازدواج با حضور تعداد کمی از خانواده های زوجین، از طرفی زمینه کاهش هزینه‌های سنگین را فراهم می کند که خود از مصادیق ازدواج آسان جوانان است .

دکتر خادمی بیان کرد: در زمینه اجرای برنامه‌های مربوط به ازدواج جوانان می توان از ظرفیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد به دلیل ارتباط گسترده آنها با مردم استفاده کرد .

وی افزود: دستگاه های اجرایی عضو ستاد ساماندهی امور جوانان زمینه مشارکت و همکاری تشکل های مردم نهاد استان را در این زمینه فراهم کنند و از تجربیات و داشته های آنان بهره گیری کنند .