اجرای پروژه های جهش تولید در حوزه اقتصادی و عمرانی

on .

جلسه ویدئو کنفرانس ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان به ریاست دکتر خادمی استاندار لرستان با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان و سایر اعضاء برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در این جلسه اظهار داشت: یکی از برنامه‌های دولت در سال جاری که در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری امسال به عنوان جهش تولید طراحی شده است،موافقت نامه هایی است که بین استانها و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منعقد شده است و تعدادی از پروژه های عمرانی و اقتصادی را تحت عنوان پروژه های جهش تولید معرفی کرده که در سال جاری به بهره برداری می رسند.

استاندار لرستان با بیان این که در استان لرستان نیز همگام با سایر استانهای کشور این طرح اجرا می‌شود،گفت: در لرستان پروژه های عمرانی و اقتصادی زیادی در این چهارچوبه تعریف شده که در قالب این طرح حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت می شود.

دکتر خادمی تصریح کرد: برای تعدادی از طرح های اقتصادی و برای پرداخت این تسهیلات از طرف دولت یارانه ی سود تعلق خواهد گرفت و این بدان معناست که دولت وام با بهره ی کمتری برای اجرای طرح‌های اقتصادی به سرمایه‌گذاران واگذار می کند تا بتوانند این ۶۰۰ میلیارد را جذب و مراکز خود را به بهره برداری برسانند.

استاندار لرستان در ادامه افزود: در حوزه عمرانی و اجرای طرح‌های زیرساختی نیز حدود ۲۷۰ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص داده شده است که این اعتبار، ابلاغ شده و موافقتنامه آن با دستگاه‌های اجرایی منعقد شده است و انشاالله در آینده نزدیک، فعالیت های اجرایی را شروع خواهند کرد.

نماینده عالی دولت در استان لرستان در خصوص واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی گفت: یکی از سیاست‌های اصلی در بحث جهش تولید که از قبل هم روی آن تاکید شده است، واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی است که در استان لرستان خوشبختانه از روند خوبی برخوردار است.

استاندار لرستان گفت: در جلسه امروز مصوب شد ظرف چند ماه آینده تعداد حداقل ۱۰ الی ۱۱ پروژه پمپاژ آب کشاورزی به بخش خصوصی واگذار شود که در این صورت ،تحول خوبی در استان وباز شدن مسیر سرمایه گذاران بخش خصوصی در ایجاد پروژه ها و هم اینکه تعداد زیادی از پروژه‌هایی که از سال‌های قبل روی زمین مانده و به نتیجه نرسیده‌ در بازه زمانی کمی به نتیجه برسند.