چهار شهرستان در وضعیت قرمز کرونا

on .

استاندار لرستان بیان کرد: با توجه به اعلام وزارت بهداشت، ۴ شهرستان از لرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر خادمی در گفتگوی تلفنی با خبر ۲۳ شبکه استانی افلاک از وضعیت قرمز ۴ شهرستان استان خبر داد .

استاندار لرستان در این گفتگوی تلفنی گفت: بنا بر گزارش وزارت بهداشت شهرستان های الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت از استان لرستان در وضعیت قرمز و خطرناک کرونا قرار دارند .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه لرستان در وضع مطلوبی به لحاظ شیوع کرونا نیست و بیمارستان ها و تخت ها کاملاً پر شده اند، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ۱۱ نفر از هم استانی ها به علت بیماری کرونا جان باخته اند و و بیش از ۴۵۰ بیمار بستری مثبت در بیمارستان ها حضور دارند .

وی با بیان اینکه شهر های خرم‌آباد و بروجرد در وضعیت مشابه با ۴ شهرستان ذکر شده قرار دارند، تصریح کرد: معیار وزارت بهداشت برای اعلام این شهر ها، نسبت مرگ به بستری هاست که با توجه به پذیرش بیماران شهرستان های مجاور در خرم‌آباد، می توان گفت مرکز استان نیز وضعیت خطرناکی دارد .

استاندار خاطرنشان کرد: همگام با سراسر کشور، در لرستان و به خصوص در این ۴شهرستان محدودیت های جدید با شدت بیشتری از فردا اعمال می شود .

دکتر خادمی عنوان کرد: عدم برگزاری هر گونه مراسم ختم و عروسی، تعطیلی تالار های پذیرایی، تعطیلی باشگاه های ورزشی، ممنوعیت برگزاری اجتماعات و فعالیت هایی از این دست کما فی السابق و تا اطلاع ثانوی در دستور کار خواهد بود .

وی در ادامه گفتگوی خود با خبر ۲۳ بر لزوم رعایت دستورالعمل ها و استفاده از ماسک تأکید کرد و گفت: عدم ارائه خدمات دستگاه های اجرایی و مراکز دولتی و غیر دولتی به افراد بدون ماسک کاملاً قانونی است زیرا حضور در ادارات بدون ماسک جرم تلقی می شود .

استاندار لرستان در پاسخ به نحوه تعطیلی صنوف در ۴ شهرستان ذکر شده، بیان داشت: به غیر از مشاغلی مانند نانوایی ها و فروش مواد غذایی و دارویی، سایر کسب و کارها از جمله پاساژها، فروشگاه های پوشاک و امثال آنها تا اعلام بعدی از فردا تعطیل خواهد بود .

دکتر خادمی همچنین افزود: فعالیت دستگاه های اجرایی و بانک ها با ۵۰ درصد ظرفیت نیرو خواهد بود و بر اجرای این دستورالعمل نیز کنترل صورت می پذیرد .

استاندار لرستان در پایان خواستار همکاری بیش از پیش مردم برای رعایت نکات بهداشتی و همکاری برای مهار این بیماری شد و ابراز امیدواری کرد با کمک مردم، استان از شرایط کنونی خارج شود .