استاندار لرستان: تقویت امنیت و حفاظت زیرساخت ها از اهداف پدافند غیر عامل است.

on .

جلسه مشترک شورای پدافند غیر عامل وزارت کشور و شورای پدافند غیر عامل استانداری های سراسر کشور بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان این جلسه با حضور وزیر کشور ، سر لشگر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و رئیس کمیته دائمی پدافند غیر عامل، ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در مرکز و با حضور دکتر خادمی استاندار لرستان، سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، دکتر سیف مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان و سایر اعضای شورای پدافند غیر عامل استانداری لرستان برگزار شد.

استاندار لرستان در حاشیه اجرای این ویدئو کنفرانس اظهار داشت :هر ساله ۸ آبان ماه به عنوان روز پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده اما به لحاظ گستردگی برنامه‌ها و اقدامات یک هفته به این امر اختصاص داده می‌شود.
دکتر خادمی تصریح کرد: امسال با توجه به رویکرد سازمان پدافند غیرعامل وزارت کشور و با توجه به وضعیت کرونا بیشتر برنامه‌های این حوزه به صورت برنامه‌های آموزشی و از طریق فضای مجازی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد :در کنار این موضوع رزمایش هایی نیز در حال انجام است که انشاالله در طول هفته توسط دستگاه‌های ذیربط اجرا خواهد شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه امسال بالغ بر ۲۵ رزمایش با محوریت رزمایش حوزه پدافند زیستی و بحث بیوتروریسم در همه شهرستان‌های استان برنامه‌ریزی شده است، گفت: تعدادی از پروژه هایی که در حوزه پدافند غیرعامل توسط دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته کلنگ زنی شده است در طول این هفته با حضور مسئولین محترم کشوری و استانی به بهره برداری خواهند رسید.

دکتر خادمی ابراز امیدواری کرد ماحصل برنامه هایی که در حوزه پدافند غیرعامل اجرا می شود به تقویت امنیت و حفاظت از زیرساخت ها و افزایش تاب آوری دستگاه‌های اجرایی در مقابل تهدیدات احتمالی منجر شود.

استاندار لرستان در خصوص طرح هایی که در این هفته افتتاح خواهند شد گفت: بخشی از طرح هایی که به صورت روتین و سالانه انجام می شوند از جمله برگزاری دوره آموزشی گسترده برای امنیت سایبری مدیران حوزه های امنیتی و کارشناسان این حوزه همچنین در کنار این موضوع طرح های مربوط به حوزه آب را داریم که تعدادی از خودروها و دیزل ژنراتور ها و دستگاه های امدادی که برای حوزه آب و تهدیدات احتمالی این حوزه، توسط شرکت آبفای استان از محل اعتبارات پدافند غیر عامل وزارت نیرو خریداری شده اند مورد بهره برداری قرار می گیرند.
استاندار لرستان افزود: در این هفته یک منبع ((جی آر پی)) که به عنوان یک منبع آب ذخیره و استراتژیک در استان طراحی شده است و سال گذشته کلنگ احداث آن زده شده است مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

دکتر خادمی در پایان گفت اگر شرایط فراهم شود طرح پد فرودگاه هلیکوپتر و سوله امدادی که توسط جمعیت هلال احمر در حوزه پدافند غیرعامل و ستاد مدیریت بحران استان احداث شده در طول این هفته مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.