تأمین آب شرب از موارد مهم در بحران هاست

on .

استاندار لرستان عنوان داشت: در بحران ها و تهدیدات انسانی و غیر انسانی، پیش بینی تأمین آب شرب در سریعترین زمان از اقدامات مهمی است که باید در نظر گرفته شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان در چهارمین روز از هفته پدافند غیرعامل با حضور دکتر خادمی استاندار لرستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیر کل حوزه ریاست استاندار و مدیرکل پدافند غیرعامل استان، از تجهیزات و وسایل مرتبط با هفته پدافند غیرعامل رونمایی و مخزن پیش ساخته شرکت آب و فاضلاب استان لرستان با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال، افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار لرستان با بیان اینکه تأمین آب شرب از موارد مهم در بحران هاست، گفت: فعالیت های اثر بخشی برای جایگزینی و تأمین تجهیزات مربوط به آب شرب در شرایط بحران، توسط شرکت آب و فاضلاب استان انجام شده است .

دکتر خادمی اظهار داشت: راه اندازی خط تولید آب معدنی، خرید خودرو های حمل آب با ظرفیت متوسط و تهیه ژنراتور های برق اضطراری از اقدامات مهمی است که در شرایط بحرانی، زمینه تهیه آب شرب را در استان فراهم می آورد .

وی تصریح کرد: این تجهیزات و امکانات از محل اعتبارات سیل ۹۸ خریداری و در اختیار استان قرار گرفته است .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: سیل ۹۸ اگر چه خسارات زیادی برای لرستان به بار آورد، اما با بهره گیری از اعتبارات اختصاص یافته از این طریق، امتیازات خوبی وارد استان شد و پیامد آن خرید تجهیزات جدید و نوسازی امکانات بود .

دکتر خادمی بهره برداری از مخزن آب شرب ۲۲۰۰ متر مکعبی را از دیگر اقدامات قابل توجه انجام شده عنوان کرد و گفت: این مخزن با بهره‌گیری از جدیدترین روشها، به صورت پیش ساخته طراحی و احداث شده است .

وی افزود: با احداث این مخزن تأمین آب پایدار انجام و از ایجاد نوسانات در آب شرب جلوگیری خواهد شد .