اعمال محدودیت های جدید کرونایی در ۲۵ مرکز استان به مدت ده روز

on .

جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی و با حضور استانداران سراسر کشور حول محور آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر خادمی در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفت: یکی از مهمترین مباحث این جلسه، تاکید مقام معظم رهبری بر تشکیل قرارگاه برای پیگیری مصوبات ملی ستاد مقابله با بیماری کرونا است. وی با اشاره به اهمیت موضوع گفت: بر این اساس قرارگاه بمنظور اجرایی شدن مصوبات تشکیل شده و فرماندهی آن بر عهده وزیر محترم کشور است.

استاندار لرستان به موضوع ردیابی بیماران و ایجاد محدودیت های بیشتر برای این افراد اشاره کرد و گفت : به منظور کنترل چرخه انتقال و جلوگیری از شیوع بیماری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که با همکاری وزارت ارتباطات شماره تلفن همراه بیماران مبتلا به کرونا در سامانه ثبت شده و جابجایی آنها کنترل شود. وی افزود: بر این اساس از فروش بلیت هواپیما ،قطار و سایر خدماتی که به سامانه ها وصل هستند به این گونه افراد جلوگیری خواهد شد.

دکتر خادمی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با شرکت ملی پست ایران ، گفت: این مجموعه موظف می‌شود که خدمات مورد نیاز مبتلایان به کرونا را به آنها ارائه دهد که شامل خدمات دولتی و عمومی خواهد بود تا اینگونه افراد مجبور نباشند برای انجام امور خود از منزل خارج شوند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: چهار شهرستان الیگودرز،دورود ،پلدختر و کوهدشت محدودیتهای آنها همچنان برقرار است و علاوه بر آن از روز چهارشنبه ۱۴ تا ۲۳ ابان به مدت ۱۰ روز محدودیت‌های جدیدی در۲۵ مرکز استان و از جمله شهرستان خرم آباد اعمال خواهد شد و بر این اساس برخی از فعالیت ها تعطیل می شود و این به معنای آن است که خدمات سطح سه و چهار را در شهرستان خرم‌آباد محدود خواهیم کرد.

استاندار لرستان در پایان ابراز امیدواری کرد که این اقدامات در کنترل شیوع گسترده کرونا موثر واقع شود و افزود همچنان که همواره گفته‌ایم اصل موضوع برعهده مردم و رعایت توسط مردم است اگرچه اقدامات دولت می‌تواند کمک حال و تسهیل کننده موضوع از نظر روانی باشد اما اصل کار و مراعات بر عهده مردم است و مردم بایستی به طور دقیق موارد را رعایت کنند.