روند مبتلایان در استان افزایشی است

on .

جلسه بررسی پیشنهاد داروی موثر بر پیشگیری و درمان کرونا به ریاست دکتر خادمی استاندار لرستان، باحضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، متخصصان بخش عفونی و سایر صاحب نظران برگزار شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر خادمی در این جلسه از روند افزایشی مبتلایان به بیماری کرونا خبر داد و گفت: با توجه به آمارها در شبانه روز حدود ۱۱ نفر مرگ ناشی از کرونا گزارش می شود که در این رابطه استان وضعیت مطلوبی ندارد .

استاندار لرستان با تشریح شرایط کنونی استان، اظهار داشت: همانطور که قبلاً اعلام شد، ۴ شهرستان استان در وضعیت قرمز و خطرناک قرار دارند که تا روز چهارشنبه، خرم‌آباد نیز به این تعداد اضافه می شود .

وی با بیان اینکه کسب و کارهای سطوح ۳ و ۴ در خرم‌آباد باید تعطیل شود، افزود: هر روز تعداد بستری ها و افرادی که به بخش آی‌ سی‌ یو منتقل می‌شوند، افزایش می یابد و شرایط به شکل مناسبی پیش نمی رود .

دکتر خادمی با اشاره به ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تصریح کرد: بانیان و صاحبان مراسم عروسی یا ختم از برگزاری هرگونه تجمع خودداری کرده و مردم نیز در پاساژها، پارک ها و سایر مراکز پرجمعیت به دلیل افزایش خطر ابتلاء به کرونا پرهیز کنند .

استاندار لرستان در ادامه با اعلام آمادگی برای کاهش ظرفیت نیروی کار و تعطیلی ادارات، گفت: در جلسه آتی ستاد مدیریت کرونا، این موضوع مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تصمیم مناسب در رابطه با کاهش فشار بیماری اتخاذ و به اطلاع مردم خواهد رسید .

وی ضمن اشاره به مطرح شدن موضوع بهره گیری از امکانات استان برای کمک به درمان بیماران کرونایی، افزود: متخصصان و صاحبنظران، پیشنهادات خود را در خصوص ساخت و تولید داروهای کمکی به دانشگاه علوم پزشکی ارائه دهند تا پس از بررسی علمی دقیق و تایید نهایی از آنها برای کمک به بیماران استفاده شود .

دکتر خادمی در پایان خواستار همکاری عوامل و متخصصان این حوزه با دانشگاه علوم پزشکی استان در زمینه انجام مطالعات و پژوهش ها برای کمک به بیماران کرونایی شد .