‍ رسانه ها با اطلاع رسانی، حساسیت جامعه را نسبت به پروتکل های بهداشتی افزایش دهند

on .

دکتر ثمینی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: رسانه ها در شرایط کنونی با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، حساسیت مردم را نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی افزایش دهند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان بیست و سومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به ریاست دکتر ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین کمیته های تخصصی برگزار شد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در شرایطی که لرستان و بسیاری از استان های دیگر در شرایط حاد کرونا قرار دارند، رسانه ها، مطبوعات و نشریات استان با دغدغه بیشتر نسبت به اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و افزایش حساسیت عمومی در جهت اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا اقدام نمایند .

دکتر ثمینی ضمن تقدیر از زحمات کادر درمانی استان افزود: بنا بر گزارشات واصله و اعلام دانشگاه علوم پزشکی، متاسفانه ظرفیت بیمارستان ها در استان پاسخگوی حجم مبتلایان نیست و ضرورت دارد مردم از حضور در مراکز پرخطر، تجمعات گسترده، برگزاری مراسمات عزاداری، عروسی و تردد های غیر ضروری پرهیز نمایند و در زمینه رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی، اصول فاصله گذاری اجتماعی و استفاده مداوم از ماسک اقدام کنند .

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی مکلفند نسبت به اجرا کردن مصوبات ستاد ملی و استانی اقدام کنند و در راستای اعمال مصوبه حضور ۵۰ درصدی کارکنان در محل کار اقدام لازم را بعمل آورند .

معاون استاندار لرستان در پایان خاطرنشان کرد: مصوبات شورای اطلاع رسانی در تمامی نقاط استان لازم الاجراست و بر اساس مصوبه ی قبلی شورا، مدیران دستگاه های اجرایی استان می بایست شکایت خود نسبت به رسانه ها را قبل از ارجاع به دستگاه قضایی، از طریق شورای اطلاع رسانی پیگیری کنند و عدم رعایت این مصوبه غیر قانونی است.