افزایش نرخ جمعیت در دستور کار کارگروه اجتماعی،فرهنگی استانداری لرستان

on .

هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده در ساعت ۱۳ظهردوشنبه به ریاست دکترثمینی معاون سیاسی امنیتی واجتماعی و به دبیری مریم پورسرتیپ مدیرکل اموراجتماعی وفرهنگی استانداری، بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان در این جلسه به موضوع سلامت باروری و سیاست های ابلاغی جمعیت، قانون حمایت از اطفال، طرح سامان و ... پرداخته شد.

دکتر ثمینی با اشاره به اهمیت توجه همه جانبه ی دستگاهها به موضوع سلامت باروری و فرزند آوری، بیان داشت: ضرورت دارد کلیه دستگاهها با انجام کار فرهنگی نسبت به مسئله باروری وافزایش نرخ آن باور لازم را در بین جامعه و مسئولین ایجاد نمایند تا شاهد افزایش نرخ رشد جمعیت باشیم.

ایشان درخصوص اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان خاطر نشان کرد: کمیته ی کاری ذیل کارگروه اجتماعی راه اندازی و کلیه دستگاههای متولی اقدامات حمایتی، آموزشی، حقوقی، سلامت و تغذیه و .... را برای اطفال، کودکان و نوجوانان با جدیت در دستور کار خود قرار داده و نتیجه را به دبیرخانه ی کارگروه اجتماعی اعلام نمایند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی همچنین به موضوع همکاری همه اعضا برای تحقق طرح سامان یا اقدام جامعه که برای شناسایی و رفع اختلالات روانشناختی ساکنان مناطق حاشیه ای فعالیت می کند، تاکید نمود.