جدیت در مصوبات ستاد مدیریت مقابله با کرونا

on .

معاون استاندار لرستان با تأکید بر لزوم جدیت در دنبال کردن مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در سطح ملی و استانی، گفت: اگر در این امر جدیت نداشته باشیم کاری از پیش نخواهیم ‌برد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر ثمینی، در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد استانی مبارزه با کرونا، اظهار کرد: پنج شهرستان الیگودرز، دورود، پلدختر، کوهدشت و دلفان شرایط ویژه و فوق قرمز دارند و سایر شهرستان ها در وضعیت قرمز هستند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، افزود: لازم است مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا و ستاد استانی با دقت و فوریت اجرا شود تا بتوانیم به مدافعان سلامت در صف مقدم یاری برسانیم.

دکتر ثمینی بیان کرد: در بیمارستان‌ها از نظر ازدحام و بستری،شرایط خاصی داریم و در این زمینه کمبود امکانات به چشم می خورد.

معاون استاندار لرستان افزود: تلاش علوم پزشکی این است که تخت‌های بستری را افزایش دهد با این وجود تخت آی سی یو به ویژه در مرکز استان کم داریم.

وی با تأکید بر لزوم جدیت در دنبال کردن مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در سطح ملی و استانی، عنوان کرد: اگر در این امر جدیت نداشته باشیم کاری از پیش نخواهیم برد.

دکتر ثمینی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر پیگیری برای اجرای مصوبات ستاد ملی، افزود: براساس فرمان ایشان، ریاست جمهور دستور تشکیل قرارگاه را صادر کردند که اولین جلسه آن با حضور وزیر بهداشت، وزیر کشور و استانداران و روسای علوم پزشکی ۷ استان به نمایندگی، تبادل نظر به عمل آمد و برای اجرایی شدن تمام مصوبات ستاد ملی و استانی نظراتی داده شد.

معاون استاندار لرستان بیان کرد: ما در کمیته امنیتی و اجتماعی موضوع را دنبال می‌کنیم که مصوبات اجرایی شود. وی تأکید کرد: ممنوعیت و محدودیت‌ها باید در شهرستان‌های دارای شرایط حاد اجرایی شود اما گاهی در بازرسی‌ها مشاهده شده تمام مصوبات با دقت اجرا نمی‌شود.

دکتر ثمینی عنوان کرد: برای تسهیلگری بیشتر شیوه‌نامه‌ای در اداره‌کل بازرسی و پدافند غیرعامل تهیه شده که برای اجرا ابلاغ می‌شود.

معاون استاندار لرستان افزود: علاوه‌بر اینکه فرمانداران باید تیم‌های نظارتی و بازرسی داشته باشند، در استان نیز به صورت رندوم به شهرستان‌ها مراجعه و اجرای محدودیت‌ها بررسی می شود.

وی بیان کرد: در برخی شهرستان‌های استان وضعیت خطرناک و نگران کننده است بنابراین باید موضوع مصوبات و محدودیت‌ها را جدی بگیریم.