انعقاد تفاهم نامه مشترک با جمعیت هلال احمر

on .

صبح امروز با توجه به ضروریات استان، قرارداد همکاری در قالب یک تفاهم نامه به امضاء دکتر خادمی استاندار لرستان و دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی در جلسه شورای اداری استان که با حضور دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر برگزار شد ضمن تقدیر از حضور ایشان و هیئت همراه که از روز گذشته بی وقفه در حال بازدید از مناطق مختلف استان هستند آنرا نشانه تعهد،تلاش و علاقمندی ایشان به خدمت در مناطق محروم و از جمله لرستان دانست.
استاندار لرستان با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری با جمعیت هلال احمر کشور گفت : با توجه به انتظارات مورد نظر موارد مشترکی داریم که امروز در قالب یک تفاهم نامه به امضاء رسید.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود زمین های مناسب هلال احمر در شهرستان‌های ازنا و زاغه و املاک موجود در سطح شهر خرم آباد ترتیبی اتخاذ شود که شرکت‌های سرمایه‌گذاری در استان لرستان شروع به فعالیت کنند.
دکتر خادمی با اعلام حمایت از چنین طرح هایی از نظر صدور مجوز ها و تسهیلات بانکی گفت اگر هلال احمر همانند سایر استان‌های دیگر بخواهد املاکی را که دارد متحول کند و کاربری های آنها را دارای ارزش افزوده کند ما در مسیر سرمایه گذاری آماده همکاری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حادثه‌خیز بودن استان می توان با طراحی اردوگاه های چند منظوره ، هم به عنوان اردوگاه در شرایط خاص و هم به عنوان مقصد گردشگری در شرایط عادی اقدام کرد که ما در تهیه زمین مورد نیاز و زیرساخت های لازم اعلام آمادگی می کنیم.

استاندار لرستان با اعلام آمادگی و مشارکت در خصوص طرح ساخت خانه های هلال در سطح ۱۵۰۰ روستای استان گفت: بخشی از منابع این طرح توسط دهیاری و بخش دیگر هم توسط مرکز تهیه می شود که در این زمینه در صورت تصویب اعلام آمادگی داریم.

دکتر خادمی با اشاره به شرایط بد لرستان از لحاظ کرونا گفت: علی رغم مدیریت خوب این بیماری تاکنون به دلیل وجود محدودیت های درمانی از جمله کمبود جدی امکانات درمانی و نبود امکانات درمانی نیروهای مسلح ، تامین اجتماعی و شرکت نفت ،برخلاف استان‌های دیگر، فقط از امکانات دانشگاه علوم پزشکی لرستان که این روزها به شدت دچار مشکل شده است استفاده می شود و هلال احمر می تواند با ورود به این قضیه بخشی از این سختی ها را کاهش دهد.

وی در خصوص ایجاد داروخانه هلال احمر گفت: نظر ما در این زمینه مثبت است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این زمینه اقدام لازم را بعمل آورد.

استاندارد در پایان از استقرار دائمی بالگرد امدادی در استان لرستان تشکر کرد و گفت: امیدوارم این سایت امدادی را تکمیل کرده و لرستان و استان‌های همجوار از این ظرفیت بهره مند شوند.