راه اندازی چند طرح مهم در لرستان

on .

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در جلسه شورای اداری استان از راه‌اندازی چند طرح مهم این نهاد در لرستان خبر داد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه شورای اداری استان با محوریت اقدامات جمعیت هلال احمر در لرستان برگزار شد .

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در این جلسه گفت: با توجه به شرایط خاص لرستان، داروخانه جمعیت هلال احمر استان طی آذر ماه جاری با همکاری و همراهی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی خواهد شد .

دکتر همتی اظهار داشت: علاوه بر داروخانه جمعیت هلال احمر، در نظر داریم یک مرکز جامع توانبخشی را با توجه به نبود آن در لرستان، تا پایان فصل پاییز به بهره برداری برسانیم و تجهیزات و امکانات مورد نیاز مرکز را به تدریج در استان مستقر کنیم .

وی با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور محترم بر ساخت اردوگاه های هلال احمر در سطح کشور، تصریح کرد: از دیگر امکانات جمعیت هلال احمر کشور موضوع سرمایه گذاری در حوزه های ساختمان و تدارکات پزشکی است که با توجه به قرار داشتن دو ملک خوب این جمعیت به ابعاد ۵۷ هکتار در زاغه و ۱۵۰ هکتار دیگر در ازنا، پیگیر احداث اردوگاه کشوری و سرمایه‌گذاری در آنها هستیم .

کریم همتی افزود: در املاکی که متعلق به جمعیت هلال احمر بوده و یا املاک وقفی قصد داریم مولد سازی این املاک را به طور ویژه پیگیری کنیم، از این رو معاونت عمرانی استانداری لرستان و ریاست سازمان امداد هلال احمر مأمور پیگیری این مهم شده اند .

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با تأکید بر سرمایه گذاری این نهاد در مناطق محروم، خاطرنشان کرد: در نظر داریم با معرفی و جانمایی مکان مناسب و پس از انجام ارزیابی ها، واحد سرم سازی و تولید سرنگ را در لرستان راه اندازی نماییم .

دکتر همتی با بیان این مطلب که از محل کمکهای سازمان جهانی غذا به هلال احمر، حدود ۳ هزار بسته یک میلیون تومانی تا اواسط آذر ماه به لرستان ارسال و در جامعه هدف توزیع خواهد شد، گفت: در بحث تجهیزات حفاظت شخصی بیماری کرونا امکاناتی در اختیار این جمعیت قرار دارد که طبق نیاز دانشگاه علوم پزشکی استان و با استفاده از کمک خیرین، این امکانات برای استان اختصاص خواهد یافت .