افتتاح فاز اول مجتمع دامپروری ۱۰۰۰ راسی گریت تا پایان سال

on .

جلسه بررسی مسائل و مشکلات طرح مجتمع دامپروری ۱۰۰۰ راسی منطقه گریت شهرستان خرم آباد به ریاست استاندار لرستان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، در این جلسه که مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل جهاد کشاورزی استان و مدیران پروژه های ذیربط نیز حضور داشتند،استاندار لرستان با اشاره به اهمیت ایجاد پروژه‌های اشتغال‌زا در رشد و شکوفایی اقتصادی در مناطق روستایی، گفت: امروز جلسه بررسی مشکلات گاوداری هزار راسی گریت شهرستان خرم آباد برگزار شد که این گاوداری تقریباً سال ۱۳۹۷ عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

دکتر خادمی گفت: این پروژه مشارکتی با همکاری سرمایه گذار بومی و دارای اهلیت که بیشتر از سهم خود سرمایه‌گذاری کرده و همچنین با مشارکت پست بانک لرستان اجرایی خواهد شد.

وی افزود طبق قرارداد منعقد شده پست‌بانک می بایست ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار این پروژه قرار دهد که تاکنون ۱۱ میلیارد تومان از مبلغ مورد نظر پرداخت شده و امروز در توافقی که صورت گرفت بر اساس یک جدول زمان بندی و تایید جهاد کشاورزی استان طی یک ماه آینده مابقی تسهیلات پرداخت خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال ۹۹ فاز اول گاوداری ۱۰۰۰ راسی گریت به بهره برداری برسد.

گفتنی است این پروژه در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار که ۳۵ هکتار آن به این موضوع اختصاص یافته با حجم سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان و با تولید ۳۵ تن شیر در روز به طور مستقیم زمینه ی اشتغال صد نفر به طور مستقیم و پانصد نفر به طور غیرمستقیم را فراهم خواهد ساخت که فاز اول آن حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.