مصوبات ستاد مدیریت کرونا با جدیت اجرا می شود

on .

استاندار لرستان: ستاد استانی مدیریت کرونا در راستای کسب آمادگی دستگاه های اجرایی و بررسی مصوبات ستاد برگزار شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت کرونا به ریاست دکتر خادمی و با حضور معاونین استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان با تأکید بر جدیت در اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا، گفت: ستاد ملی مدیریت کرونا طرح شهید سلیمانی را برای مقابله با بیماری کرونا مطرح و به استان ها ابلاغ نموده که کلیات این طرح در چند محور اصلی اجرا خواهد شد .

دکتر خادمی اظهار داشت: اجرای برنامه محله محور از ارکان مهم این طرح، به منظور شناسایی مبتلایان در محله ها با تست ساکنان آنها و سایر اقدامات دیگر همراه است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان انجام می پذیرد و جزئیات آن اطلاع رسانی می شود .

وی در ادامه تصریح کرد: در گام دوم، طرحی با عنوان محدودسازی هوشمند در چند وجه و بر اساس شرایط شهرها اجرا می شود، بدین ترتیب که خودروها از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی حق ورود به سایر شهرها را نخواهند داشت و در صورت بروز تخلف جریمه می شوند .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اجرای طرح منع آمد و شد در سطح شهر از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح دیگر محور این طرح است که در صورت برخورد با خودرو های متخلف جریمه یک میلیون تومانی در شهر های قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی در شهر های نارنجی اعمال خواهد شد .

دکتر خادمی در رابطه با وضعیت فعالیت مشاغل در این طرح گفت: در شهرهای قرمز همه مشاغل به جز دسته مشاغل ضروری در طول این دو هفته تعطیل خواهند بود که البته در شهرهای وضعیت نارنجی و زرد ترتیب اجرا به گونه دیگری خواهد بود .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان موضوع ادامه فعالیت ادارات در شهر های قرمز را با ۵۰ درصد نیروی کار ذکر کرد و افزود: مشاغل خدمات رسان و ضروری مانند خدمات پزشکی و درمانی، اورژانس، بانکها و امثال آنها مشمول این طرح نیستند .

وی در پایان با تأکید بر تعطیلی مراسمات و تجمعات مانند عروسی و عزاداری یادآور شد: با برگزارکنندگان هر گونه مراسم عروسی یا عزا با حضور جمعیت قطعاً برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و خودروهای شرکت کنندگان در این قبیل مراسم نیز مشمول جریمه تا ۵۰۰ هزار تومان می شوند .