برنامه های محرومیت زدایی بنیاد علوی در لرستان تشریح شد

on .

سه منطقه محروم در لرستان بعنوان هدف جهت تحقق طرح الگوی جامع آبادانی و پیشرفت توسط بنیاد علوی انتخاب شدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان،مهندس منصوری مدیر عامل بنیاد علوی و هیات همراه در جلسه هماهنگی و ارائه گزارش طرح ها و برنامه های بنیاد در سطح استان که به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد به موارد زیر اشاره کرد:

⬅️ در سال جاری حجم کمک های بنیاد مستضعفان به استان لرستان عدد قابل توجهی و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

⬅️ برخی از ماموریت های بنیاد مستضعفان جنبه عمومی و برخی اختصاصی داشته است مثل ساخت مسکن محرومین و خانواده های پر معلول ،کمک به تامین سیمان مناطق سیل زده ،ساخت خانه های بهداشت و تهیه زمین های ورزشی.

⬅️ از مبلغ فوق ۴۰ میلیارد تومان به موضوع کرونا اختصاص یافته که به دستگاه های مختلف مثل کمیته امداد ،بهزیستی ،سازمان زندان‌ها و مجموعه‌های حمایتی اختصاص یافته است.

⬅️ مبلغ ۱۲ میلیارد تومان به گروه‌های مردمی، مساجد، مجموعه‌های جهادی و تشکل هایی که در حوزه کرونا فعال بوده اند اختصاص یافته است.

⬅️ با توافق استاندار چند منطقه از استان به عنوان مناطق محروم و مورد هدف جهت تحقق طرح الگوی جامع آبادانی و پیشرفت انتخاب شدند که شامل مناطق زز و ماهرو و زلقی در شهرستان الیگودرز و کوهدشت شمالی در شهرستان کوهدشت مورد توجه بنیاد علوی قرار گرفته اند.

⬅️ بر اساس تصمیمات قبلی با هماهنگی استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیران اجرایی تصمیم گرفته شد ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان الیگودرز در دو بخش ذکر شده و اعتبار ۲۰ میلیارد تومان برای کوهدشت شمالی جهت اجرای پروژه های مختلف عمرانی و اقتصادی اختصاص یابد.

⬅️ اعتبار ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای کارآفرینی اجتماعی در مناطق هدف اختصاص یافته است.

مهندس منصوری مدیر عامل بنیاد علوی در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت مردم خوب لرستان و مسئولین استان بتوانیم قدم‌های مناسبی را برای رفع محرومیت در این استان برداریم.