شناسایی و ارائه خدمات به بیماران در محله ها اجرایی می شود

on .

 

استاندار لرستان از اجرای طرح محله محور برای شناسایی افراد دارای علامت و ارائه خدمات به آنها خبر داد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه هماهنگی طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور به ریاست دکتر خادمی و با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل علیه السلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان برگزار شد .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان گفت: با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا طرح شهید سلیمانی به عنوان یکی از راهکارهای مهم برای کنترل و مهار بیماری کرونا جهت اجرا، به استان‌ها ابلاغ شده است .

دکتر خادمی اظهار داشت: این طرح با هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بسیج و هلال احمر استان اجرا می شود و در آن موضوع بیماریابی و ارائه خدمات به مردم در سطح محله ها و خانواده ها خواهد بود .

وی تصریح کرد: با آغاز این طرح تمامی اعضای خانواده، فرد بیمار، افراد آسیب پذیر و دارای بیماری زمینه ای تحت نظر تیم های نظارتی و حمایتی خواهند بود .

استاندار لرستان یادآور شد: از این پس تیم های نظارتی تمامی تحرکات در محله ها مانند برگزاری مراسم عروسی یا ترحیم را رصد خواهند کرد و در این زمینه اطلاع رسانی و تعامل را در دستور کار خود دارند .

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: طرح شهید سلیمانی از امروز در استان آغاز شده و طی چند روز آینده با کسب هماهنگی های بیشتر در سطح استان اجرایی می شود .

وی انجام تست و بیمار یابی را در خانواده ها و محله ها از مزایای این طرح عنوان کرد و افزود: با تست گیری در محله ها دیگر نیازی به مراجعه حضوری مردم به مراکز درمانی و آزمایشگاه های شلوغ نخواهد بود و تمامی خدمات در همان محله ها ارائه می شود .

استاندار لرستان خواستار تعامل و همکاری مردم با اکیپ ها و تیم های حمایتی در سطح محله ها شد و گفت: امیدواریم با انجام اقداماتی نظیر اطلاع رسانی، ارائه مشاوره و فرهنگ سازی شاهد بهبود سریعتر شرایط باشیم .