اعطای تسهیلات به کار آفرینان و سرمایه گذاران حوزه اشتغال روستایی

on .


صبح امروز،جلسه پیگیری مصوبات سفر معاونین وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به استان لرستان به ریاست دکتر خادمی استاندار لرستان و با حضور معاونین وزیر کار ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار،مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان و مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،دکتر خادمی در این جلسه با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در خصوص پیگیری دستور وزیر محترم در رابطه با بررسی مسائل استان به ویژه در حوزه مسئولیت ها و وظایف کار و رفاه اجتماعی گفت:

پس از پیگیری و جلسات متعدد در تهران، امروز جلسه ای در حوزه اشتغال به ویژه با تاکید بر طرح های اشتغال روستایی و طرح‌های کوچک برگزار شد و مقرر شد که سقف اعتبار مشاغل خانگی از ۶ میلیارد تومان به ۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

استاندار لرستان در خصوص طرح هایی که قرار است در مناطق سیل زده از محل اشتغال روستایی ایجاد شوند، گفت: در این زمینه برخی از محدودیت های آیین نامه ابلاغی به منظور تسهیل شرایط برداشته می شود.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه تعدادی طرح پیشنهادی جدید به وزارتخانه ارسال شده گفت:

این طرح ها پس از کارشناسی ،بررسی و تصویب نهایی، تامین اعتبار شده و امیدواریم به کارآفرینان و سرمایه گذاران این حوزه به ویژه در حوزه شهرستان کوهدشت که جز یکی از ۳۱ شهرستان محروم کشور است، تسهیلات لازم را ارائه کنیم.