ستاد ملی کرونا تشکیل جلسه داد

on .

چهل و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صبح امروز به ریاست دکتر روحانی و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ریاست محترم جمهور صبح امروز در چهل و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از همکاری خوب مردم بازاریان کسبه و اصناف تقدیر و تشکر کرد دکتر ثمینی جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به تبع، ضمن تقدیر از مردم فهیم لرستان از فرمانداران محترم ، بازاریان ، اصناف ،کسبه و ماموران اجرایی و انتظامی تقدیر و تشکر کرد.

دکتر ثمینی خاطرنشان کرد: به واسطه اعمال محدودیت ها و رعایت مردم خوب و عزیز استان لرستان، وضعیت در بیشتر مناطق استان به سمت نارنجی شدن تغییر یافته و همچنان در شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت، محدودیت تردد وجود خواهد داشت به این معنا که تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح روز بعد ممنوع خواهد بود.
جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به سفر معاون وزیر محترم بهداشت به استان لرستان گفت: طی بررسی هایی که معاون وزیر بهداشت در سفر اخیر خود از استان لرستان داشته اند، از همه فرمانداران و از جمله از فرماندار محترم الیگودرز به خاطر ابداعات و ابتکاراتی که در امر پیشگیری داشته و توانسته بود بیماری را به خوبی کنترل کند تقدیر کرد.
دکتر ثمینی خاطرنشان کرد با اعمال محدودیت های ترافیکی، مردم از خسارات مالی و جانی در امان خواهند بود و خوشبختانه سطح تصادفات و خسارات مالی ۵۰ درصد کاهش یافته است تصادفات منجر به جرح ۴۳ درصد و تصادفات منجر به فوت ۴۵ درصد در سطح ملی کاهش داشته است.

محمود ثمینی با اشاره به سایر مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:
شرکت های خصوصی نیز در بخش های ستادی و اداری موظفند در وضعیت قرمز با یک دوم پرسنل فعالیت داشته باشند. وی افزود در این جلسه همچنین تصویب شد کارفرمایان و اصنافی که در اثر کرونا تعطیل شده و دچار خسارت شده اند برای پرداخت حق بیمه در ماه های آذر و دی به آنها مهلت داده می شود و تامین اجتماعی هم با کمک دولت و وامی که به آنها تخصیص داده شده این قضیه را جبران می کنند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان افزود: مبالغی که بابت کمک های بلاعوض و یا سوبسیدهایی که به خسارت دیدگان کرونا از طرف دولت پرداخت میشود، طلبکاران حق ندارند از این کمک ها بابت مطالبات خود از طریق چک و روش های دیگر برداشت کنند.