جلسه وبینار گرامیداشت روز دانشجو برگزار شد

on .

در این وبینار مطالبه گری تشکل ها و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان از مسئولین استان با حضور دکتر ثمینی معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ، دکتر ثمینی ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت :۱۶آذر ۱۳۳۲دانشجویان دراعتراض به سفر نیکسون معاون وقت رییس جمهور ایالات متحده و همچنین برقراری روابط با دولت بریتانیا در دانشگاه تهران دست به اعتراض زدند که منجر به شهادت سه تن از دانشجویان به نامهای قند چی،شریعت رضوی وبزرگنیاگردید.

وی در ادامه گفت هرساله بزرگداشت شهادت دانشجویان دانشگاه تهران توسط دانشجویان سراسر کشور برگزار می گردید که بعد از انقلاب اسلامی این روز به نام روز دانشجو نامگذاری شد و نمادی از استکبار ستیزی دانشجویان شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان پیشرفتهای علمی ، فتح قله های دانش و تولید علم را ادامه همین نگاه مبارزاتی دانشجویان دانست و گفت: به مدد تلاش و پشتکار جوانان جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر قله های دست نیافتنی علم که در دست تعداد محدودی از کشور ها (ده کشور)بود،فتح شده است.

در ادامه این جلسه دکتر ثمینی به پرسش های دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.