کرونا در لرستان با مدیریت صحیح به خوبی مهار شد

on .

استاندار لرستان: لرستان در زمینه مقابله با بیماری کرونا با در نظر گرفتن محدودیت در امکانات، بیشتر از انگیزه هایش بهره برد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه بررسی وضعیت اجرای طرح سپهبد شهید سلیمانی به ریاست دکتر خادمی با حضور مدیر حراست وزارت بهداشت و ناظر برنامه محله محور در لرستان، نماینده مردم شهرستانهای سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: بیماری کرونا با مدیریت صحیح در استان به خوبی مهار شده و در اکثر مواقع خوشبختانه دچار بحران نشدیم و مرگ و میر ناشی از این بیماری از میانگین کشور بالاتر نرفت .

دکتر خادمی اظهار داشت: استان لرستان در زمینه مقابله با بیماری کرونا با در نظر گرفتن محدودیت در امکانات، بیشتر از انگیزه هایش بهره برد و در این راه مردم و مسئولین همکاری قابل قبولی داشته اند .

وی تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح سپهبد شهید سلیمانی تاکنون مجموعه سپاه حضرت ابوالفضل به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های استان، با تمام امکانات در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی اقدامات بسیار ارزنده‌ای برای مقابله با بیماری انجام داده و هر جا که تشخیص به نفع مردم بود به خوبی وارد عمل شد .

رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونای استان با اشاره به لزوم بهره گیری از امکانات وارد شده به استان در زمینه مقابله با کرونا، افزود: دستگاه سی تی اسکن تحویل داده شده به شهرستان الشتر لازم است در اسرع وقت راه اندازی شده و مردم از خدمات آن استفاده کنند .

دکتر خادمی یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع مالی در استان برای اجرای طرح شهید سلیمانی ضرورت دارد اعتباری که وزارت بهداشت به استان قول داده است به زودی در اختیار استان قرار گیرد .

وی با تاکید بر لزوم انتقال مشکلات استانها به مرکز برای رفع آنها، گفت: تأمین منابع مالی طرح مورد نظر در اسرع وقت بسیار مهم است و اجرای این طرح در مدت زمان مشخص شده مستلزم اختصاص این منابع به استان است .