استاندار لرستان ؛ سرمایه گذاران توان خود را بر تولید متمرکز کنند

on .

استاندار لرستان: سرمایه گذار بخش خصوصی نسبت به اجرای تعهدات خود پایبند باشد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه بررسی احیاء مجدد چهار واحد بزرگ اقتصادی استان به ریاست دکتر خادمی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی، مدیر کل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استان، فرمانداران شهرستان های بروجرد و دورود، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع و نمایندگان واحد های تولیدی برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: جلسه امروز به منظور بررسی راهکارها برای رفع مشکلات و احیا مجدد واحد های تولید شرکت تولید خمیر مایه لرستان، کفش غزال و شرکت تولید لوله و الیاف بهراد شهرستان دورود و شرکت فرتاک بروجرد برگزار گردید .

دکتر خادمی اظهار داشت: مشکلات این ‌واحد های تولیدی بیشتر در زمینه دریافت تسهیلات و بازپرداخت آن، واگذاری به سرمایه گذار جدید، بدهی مالیاتی، بیمه و مسائل حقوقی بود که مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .

وی تصریح کرد: همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط، بانک های عامل و سرمایه گذاران این واحد‌ها در جهت رفع مشکلات بسیار اثرگذار خواهد بود .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی باید به تعهدات خود پایبند باشند و توان خود را بر تولید و ایجاد اشتغال در استان متمرکز کنند .

دکتر خادمی افزود: به منظور رفع مشکل تسهیلات واحد های تولیدی و صنعتی، رایزنی هایی با چند بانک عامل صورت گرفته و بانک رفاه کارگران و پاسارگاد برای اعطای تسهیلات و سرمایه‌گذاری در طرح های دارای توجیه اقتصادی استان اعلام آمادگی کرده اند که باید از ظرفیت ایجاد شده استفاده شود .

وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات واحد‌های تولیدی با بهره گیری از راهکارهای مناسب باشد، گفت: طرح های اقتصادی علاوه بر توجیه اقتصادی باید دارای توجیه فنی باشند و موضوع واگذاری طرح های راکد به سرمایه گذار جدید با جدیت پیگیری شود .

پنج شنبه ۲۰ آذ