‍ استاندار لرستان؛ مردم امسال دور همی های شب یلدا را فراموش کنند

on .

 

جلسه ویدیؤ کنفرانس ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا اظهار داشت:
خوشبختانه در سطح کشور وضعیت ابتلاء به بیماری و میزان مرگ و میر در بیشتر مناطق رو به نزول بوده و در استان لرستان هم وضعیت رو به بهبودی است.
استاندار لرستان تصریح کرد: وضعیت امروز حاصل انسجام و رعایت محدودیت ها توسط مردم است و این موضوع نباید باعث فریب ما شود و با عادی انگاری به وضعیت و شرایط قبلی برگردیم.

دکتر خادمی ضمن تشکر از مردم لرستان و ابراز خوشحالی از تغییر وضعیت استان از وضعیت قرمز به سمت نارنجی، ابراز امیدواری کرد: با رعایت بیشتر توسط عموم مردم به وضعیت زرد برسیم.

نماینده عالی دولت در استان لرستان با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا گفت: آیین باستانی شب یلدا یکی از سنت های ارزشمند مردم ایران است که از قدیم الایام وجود داشته و این شب را مردم با دورهمی های خانوادگی سپری می کنند اما امسال با توجه به شرایط خطر ناک بیماری کرونا این موضوع یکی از نکات مهم روزهای آینده است و از مردم عزیز می خواهم که امسال شب یلدا را فراموش کنند و همانگونه که از انجام مراسم سیزده به در خود داری کردند، انتظار داریم بخاطر حفظ سلامت خودشان از دور هم نشستن و به خانه همدیگر رفتن که جزء رسوم خوب ما لرستانی هاست امسال صرف نظر کنند و بصورت تلفنی ، مجازی و استفاده از شبکه های اجتماعی ارتباطات خود را برقرار کنند.

دکتر خادمی همچنین به تصمیمات اقتصادی مختلفی که در این جلسه گرفته شد اشاره کرد و گفت : در جلسه امروز ستاد ملی کرونا منابع ارزی برای واردات و ساخت اتوبوس در کشور اختصاص داده شد و ارائه تسهیلات به بخش‌های خدماتی حوزه فرهنگ و رسانه هم تصویب شد که بر اساس آن تسهیلاتی که بابت خسارات کرونا پرداخت می شود ، این بخش ها را هم شامل شود.