اقتصاد دانش بنیان در لرستان با جدیت پیگیری می شود

on .

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری: اقدامات کارخانه نوآوری لرستان در اسرع وقت آغاز شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر خادمی استاندار لرستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع و برخی از شرکت های دانش بنیان استان برگزار شد .

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اقتصاد دانش بنیان در لرستان با جدیت پیگیری می شود و برنامه ریزی سفر به لرستان نیز به همین منظور بوده است .

دکتر ستاری اظهار داشت: لزوم جهت گیری اقتصاد دانش بنیان لرستان به سمت مزیت های ذاتی استان در حوزه های کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی یک ضرورت است .

وی با اشاره به پتانسیل های بالای استان در زمینه های مختلف، افزود: در سال های اخیر اقدامات خوبی در حوزه های علمی و فناوری لرستان به خصوص شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است .

سورنا ستاری تصریح کرد: دیدگاه و فرهنگ جدیدی در حال حاکم شدن است که کمک می کند با بهره‌گیری از منابع، بخش خصوصی و دانشگاه ها در حوزه های نوآوری وارد شوند .

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان داشت: در حوزه هایی که استان در آنها مزیت نسبی دارد، شرایط ایجاب می کند که پیگیر و حمایت کننده باشیم .

وی خاطرنشان کرد: در راستای حل مشکلات و موانع شرکت های دانش بنیان و فناور نقش کمک کننده و یاریگر را بر عهده خواهیم گرفت .

دکتر ستاری تأکید کرد: دانشگاه ها و مراکز علمی، جذب نخبگان، بورس و پرداخت هزینه های آنها در دستور کار قرار دهند و با بهره گیری از روشهای نوین علمی، هزینه های خود را تأمین کنند .

ستاری بحث واگذاری اراضی به پارک علم و فناوری را بسیار مهم ارزیابی کرد و این اقدام را در لرستان از اقدامات ارزشمند رخ داده قلمداد کرد .

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: کارخانه نوآوری و احداث آن در استان ها از موضوعات مورد تأکید رئیس جمهور بوده و امیدواریم در اسرع وقت شاهد آغاز عملیات ساخت این کارخانه در لرستان باشیم .

گفتنی است در جریان این سفر تفاهم نامه همکاری ما بین مرکز علمی نخبگان و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با موضوع حمایت از طرح های دانش بنیان و ایده ها و یک تفاهم نامه دیگر بین پارک علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری لرستان در زمینه احداث کارخانه نوآوری لرستان انعقاد گردید .