لازمه امنیت در استان، کاهش میزان جرائم است

on .

استاندار لرستان: لزوم اقدام برای کاهش جرائم در حوزه های مختلف به خصوص سرقت، برای دستیابی به جامعه ای امن، یک ضرورت است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر خادمی در جلسه قرارگاه انتخاباتی امام علی ( ع ) فرماندهی انتظامی استان، خواستار برنامه‌ریزی نیروی انتظامی به منظور کاهش بیش از پیش وقوع جرائم شد .

استاندار لرستان گفت: سرقت، از موضوعات مبتلابه کشور است که استان در این زمینه رتبه نامناسبی در بین سایر استان های کشور ندارد، اما باید تلاش کرد این رتبه بهبود یابد .

دکتر خادمی با بیان اینکه لازمه امنیت در استان، کاهش میزان جرائم است، اظهار داشت: با توجه به شرایط فرهنگی مردم استان، وقوع حتی یک مورد سرقت نیز قابل قبول نیست و ضرورت دارد نیروی انتظامی با طراحی یک برنامه ریزی عملیاتی نسبت به کاهش بیش از پیش جرائم به خصوص سرقت ها در استان اقدام نماید .

وی در رابطه با گزارش نیروی انتظامی استان در زمینه وقوع سرقت ها، تصریح کرد: نکته مهم این گزارش این است که علی رغم تعدد در وقوع سرقت ها، اما به لحاظ ارزش اقتصادی، نسبت به سایر استان های کشور بسیار کمتر است .

استاندار لرستان افزود: از دیدگاه فرهنگی موضوع سرقت باید با انجام اقدامات موثری در استان کاهش یابد و فضای جامعه برای هم استانی ها با امنیت همراه باشد .

دکتر خادمی یادآور شد: لرستان در زمینه کشف سرقت ها در رتبه‌های ابتدایی کشور قرار دارد و این موضوع نشان از تلاش نیروهای خدوم انتظامی استان دارد که بسیار ارزشمند است .