روند کاهشی تصادفات در ۹ماهه اخیر

on .

در ادامه پیگیری های استاندار لرستان در وزارت راه و شهرسازی جلسه کمیسیون ایمنی راه های لرستان برگزار شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان عصر امروز جلسه ی کمیسیون ایمنی راه های لرستان با حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، استاندار لرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان و اعضای کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: دستور کار این جلسه بررسی وضعیت ایمنی راه های استان و اقدامات انجام شده برای کنترل و کاهش تصادفات رانندگی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم نیز در این رابطه اتخاذ گردید .

دکتر خادمی اظهار داشت: تحلیلی از وضعیت تصادفات صورت گرفته استان در بازه زمانی ۶ سال اخیر از اقدامات مهمی بود که در جلسه امروز ارائه گردید .

وی تصریح کرد: روند تصادفات جاده‌ای در ۹ ماهه سال جاری کاهشی بوده که وزیر راه و شهرسازی خواستار تثبیت این شرایط با بهبود زیر ساخت ها و تلاش دستگاه های متولی ایمنی راه شد .

استاندار لرستان در این جلسه با اشاره به افزایش تصادفات در سال ۹۸، افزود: دلیل اصلی افزایش تصادفات استان در سال ۹۸، وقوع سیل بود که بیشترین آسیب ها را به زیرساخت های استان به خصوص راههای مواصلاتی وارد کرد و تردد در این مسیرها با مشکل مواجه شد .

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: لرستان به واسطه موقعیت جغرافیایی و کوهستانی از نقاط حادثه‌خیز کشور می باشد و شرایط راه های استان علت بسیاری از تصادفات رانندگی است که باید نسبت به ارتقای و چهار خطه کردن راه ها اقدام شود.