ایجاد خدمات ایمنی/حفظ فضای سبز از وظایف شهرداری است

on .

جلسه تعیین جانمایی ایستگاه آتش نشانی خیابان شریعتی خرم آباد و برر‌سی مسائل زیست محیطی به ریاست استاندار لرستان تشکیل شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان این جلسه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، شهردار خرم آباد ، مدیر کل منابع طبیعی استان و با حضور مهندس افشار و جمعی از فعالین زیست محیطی برگزار شد.

استاندار لرستان با تقدیر از انجمن‌های مردم‌نهاد و مهندس مظفر افشار و هیئت همراه و فعالین زیست محیطی گفت:انجمن های مردم نهاد از سر مسئولیت و دلسوزی و تعهدی که به مسائل زیستی محیطی دارند پیگیر موضوعات مردم هستند که جای تشکر و قدردانی دارد.

دکتر خادمی با تقدیر از اقدامات انجام شده گفت: ما همواره در جریان فعالیت‌ها و حساسیت‌های انجمن‌های مردم‌ نهاد هستیم و این را به عنوان یک اصل قبول داریم که بدون منت به مردم خدمت می کنید.

استاندار لرستان تصریح کرد: در کنار مردم، دولت نیز با پشتیبانی لازم همکاری و انجام وظیفه نموده و هیچ وقت ادعایی نداریم که آنچه انجام شده کامل و یا کافی بوده بلکه همواره به اینگونه تشکل ها بیشتر از گذشته نیاز داریم.

وی افزود: در این گونه مسائل هر جا لازم است با مدیران ما همفکری کنید و مواردی که از طرف انجمن ها گزارش می شود با حساسیت بیشتری پیگیری می شوند زیرا معتقدیم فعالیت انجمن ها از بطن مردم و به نفع عموم مردم است.

استاندار لرستان در خصوص جانمایی مکان جدید آتش نشانی خیابان شریعتی گفت: وجود مرکز آتش نشانی استاندارد و مشرف به منطقه از ضروریات زندگی شهری است و در مرکز استان لرستان همواره مشکل کمبود زمین داشته ایم اما لازم است با توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع پیگیری لازم بعمل آید.

دکتر خادمی با تاکید بر حمایت دولت از فضای سبز و پارک های درون شهری گفت: هرگونه تعرض به فضای سبز و فضای عمومی شهری به شدت پیگیری می شود.

استاندار لرستان در پایان با اشاره به اینکه تمام همت شهرداری برای رفاه مردم است گفت: تلاش می‌کنیم مکانی مناسب و استاندارد که مشکلی نداشته باشد فراهم کنیم زیرا وظیفه دولت ایجاد خدمات ایمنی برای مردم و همچنین حفظ فضای سبز با مشارکت انجمن های مردم نهاد است. ‌

در این جلسه مقرر شد ظرف ۱۰ روز با همفکری انجمن های مردم نهاد و شهرداری و حمایت بخش دولتی جانمایی ایستگاه جدید آتش نشانی شریعتی مطابق با استانداردهای لازم و منطقه بندی شهری انجام شود.