ارتقاء ظرفیت پالایشگاه پلدختر

on .

استاندار لرستان گفت: پالایشگاه پلدختر ظرفیت ارتقا تا ۳۵ هزار بشکه را دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهرستان پلدختر اظهار کرد: پروژه ۵ هزار بشکه‌ای مینی پالایشگاه پلدختر از پروژه‌های بسیار خوبی است که متناسب با ظرفیت‌های استان است.

وی تصریح کرد: از دیگر مزایای این طرح اهلیت سرمایه‌گذار آن است و با توجه به شرایط اقتصادی سرعت بالایی دارد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: شروع این طرح از زمان کلنگ زنی تا افتتاح مدت زمان معقولی بود و طی بازدیدی که از آن صورت گرفت سرمایه‌گذار آماده است ظرفیت آن را تا ۳۵ هزار بشکه ارتقا دهد که با اخذ مجوز خوراک از وزارت نفت این ظرفیت ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: زیر ساخت‌های این پروژه با همکاری دستگاه‌های اجرایی فراهم شده و اگر مشکلی در این زمینه باشد به سرعت رفع خواهد شد.

استاندار لرستان ادامه داد: مهمترین پروژه‌ای که امروز مورد بازدید قرار گرفت دیوار ساحلی شهر پلدختر است که در چند سال اخیر در این زمینه کاری اساسی انجام نشده بود اما امروز این مورد انجام شده و مردم مشکل حادی نخواهند داشت زیرا همه نکات ایمنی لحاظ شده و البته لازم است طول آن بیشتر شود که پیگیری لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

استاندار لرستان با اشاره به جاده قدیم و جدید پلدختر، خاطرنشان کرد: جاده قدیم را به عنوان یک جاده قدیمی و زیبا باید حفظ کنیم و با توجه به محدودیت اعتبارات جاده قدیم در حد نگهداری اولیه و تردد محلی نگهداری شده و پیگیری می‌کنیم که تردد در آزادراه برای اهالی پلدختر مجانی شود.

وی در خصوص جاده جدید گفت : این پروژه تعداد زیادی تونل دارد و در چهار فاز طراحی شده و ماهیت کار راه‌سازی بخصوص در مناطق کوهستانی زمانبر است.

استاندار لرستان ادامه داد: خوشبختانه پیمانکار فاز اول شروع بکار کرده وبرای فازهای بعدی پیمانکار انتخاب شده و از محل ماده ۵۶ نیز اعتباری معادل ۳۳۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌ها برای آن در حال تامین است که به نظر می رسد اعتبار بیشتری مورد نیاز است.

دکتر خادمی در پایان گفت: این دو کار یعنی نگهداری جاده قبلی و احداث جاده جدید موازی هستند.