تامین ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پل های نیمه تمام

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،دکتر خادمی امروز در بازدید از پروژه مینی پالایشگاه پلدختر که با حضور کاظمی نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انجام گرفت، بیان کرد:

یکی از اقدامات بزرگ و مثال‌زدنی دولت تدبیر و امید در جریان سیل پلدختر نمایان شد و ما به خوبی شاهد هستیم که امورات با سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بیشتر مسائل و مشکلات سیل پلدختر با تلاش‌های انجام گرفته در یک سال مرتفع شد، اضافه کرد: در حال حاضر ما مسئله حادی در پلدختر نداریم ولی برخی مشکلات وجود داشته که باید رفع شود و در این راستا پیگیری‌های نماینده شهرستان قابل تقدیر است.

دکترخادمی در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد: اگر ما اسناد توسعه و برنامه‌های لرستان را که از چندین سال پیش تهیه شده نگاهی بیندازیم می‌بینیم که برخی از آنها در سال‌های متمادی تکرار شده است.

استاندار لرستان تصریح کرد: یکی از این موارد بحث نفت و خروج لوله‌های نفت از لرستان بوده و این اعتقاد وجود دارد که باید استان با توجه به این قابلیت دارای صنایع وابسته به نفت باشد.

خادمی با بیان اینکه در این بخش تا الان هیچ اتفاقی نیفتاده و کار نفتی در استان انجام نشده ، گفت: اگر جایی کلنگی به زمین زده‌ایم منجر به نتیجه شده است.

استاندار لرستان در ادامه صحبت‌هایش به مینی پالایشگاه پلدختر اشاره کرد و افزود: این پروژه یکی از معدود پروژه‌هایی است که به سرعت شکل گرفت زیرا سرمایه‌گذاری با اهلیت کار را به دست گرفته و در یک بازه زمانی کم آن را افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رساند و در واقع هدیه ای برای مردم این شهرستان خواهد بود.

دکتر خادمی گفت: باید کمیته‌ای از تمام دستگاه‌های اجرایی استان به ریاست معاونت اقتصادی تشکیل تا خواسته‌های سرمایه‌گذار پیگیری شود.

استاندار همچنین به ساخت دیواره ساحلی پلدختر اشاره کرد و افزود: دیواره ساحلی پلدختر را پیگیری کرده‌ایم و طی جلسات مکرری که با مسئولان مربوطه داشته ایم ، قطعا این دیواره ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر ارشد لرستان خاطرنشان کرد: این دیواره در واقع حائل نگهدارنده بوده و با هزینه کم قابل احداث خواهد بود.

وی در خصوص خسارات سیل در بخش‌هایی همچون کشاورزی، اصناف و خودروها قول مساعد داد پیگیری لازم انجام گیرد.

استاندار همچنین در ادامه گفت: یک سری پروژه بعد از سیل شروع شد ولی اعتبارات اختصاص یافته به این بخش کفاف اجرا و تکمیل آنها را نمی‌دهد.

وی یادآور شد: ۲۹۵ میلیارد تومان پروژه استان در معرض خطر سیل قرار دارند که از جمله آنها می‌توان به دیواره‌های ساحلی و پل‌ها اشاره کرد.

استاندار لرستان اظهار کرد: رئیس‌جمهور پرداخت بودجه جهت تکمیل این پروژه‌ها را به سازمان مدیریت داده‌ و امیدواریم با اعتبارات لازم، آنها را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه دیواره ساحلی معمولان و پل کاکارضا از جمله این پروژه‌ها به حساب می‌آیند، گفت: ۱۵ میلیارد تومان برای اتمام پل‌های نیمه‌تمام تامین شده و اداره کل راهداری و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز قول داده‌اند تا پایان سال آنها به بهره‌برداری برسند.