نشست خبری استاندار لرستان در فضای مجازی

on .

نشست خبری دکتر خادمی استاندار لرستان در بستر فضای مجازی با حضور خبرنگاران، اهل مطبوعات و رسانه های فعال استان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی در این نشست که شامگاه پنجشنبه به مدت ۳ ساعت برگزار شد تا پاسی از بامداد پاسخگوی سوالات مختلف خبرنگاران در حوزه های سیاسی اجتماعی اقتصادی ، عمرانی و ... بود.

دکتر خادمی در حوزه اقتصادی به موارد زیر اشاره کرد:

- وضعیت اعتبارات سال ۱۴۰۰ استان به صورت لایحه در مجلس ارائه شده و هنوز نهایی نشده است.
در این لایحه وضعیت اعتبارات استان از ۸۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۱۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته که جدای از اعتبارات ملی است.

- نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد مربوط به بنیاد مستضعفان است که سال ۹۷ اقدامات خوبی در آن انجام شد و فاز اول آن با ظرفیت تولید ۱۴۰۰ مگا وات برق امسال به بهره برداری رسید و فاز دوم آن با همین مقدار ظرفیت با امضاء تفاهم نامه شروع خواهد شد.

-در خصوص اراضی اطراف پتروشیمی که قرار بود شهرک پتروشیمی ایجاد شود و علی رغم تصویب ،هنوز اقدامی صورت نگرفته و در حال حاضر زمین ها تسطیح شده و چندین طرح مهم و زیربنایی از جمله تولید کاتالیست در این حوزه فعال است.

- شورای دانا ابتکار خیلی خوبی بود و در حال حاضر فعال است ،در بحث بودجه ۱۴۰۰ جلساتی با کمک این شورا برگزار شده است، فعالیت این شورا آنگونه که انتظار می‌رفت گسترش نیافته است.

- بندر خشک یکی از بازارهایی است که در فاصله بین بندر های متداول و محل مصرف قرار می گیرد دکتر خادمی خاطرنشان کرد عموماً بندرهای خشک در جایی قرار می‌گیرند که حمل و نقل ترکیبی داشته باشیم و برای این منظور باید زیرساخت‌های مناسب را فراهم کرد تا بتوانیم این طرح را عملیاتی کنیم.

- استاندار لرستان در خصوص زیرساخت های مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت در زمینه کمک به گسترش علم و فناوری در استان اقدامات خوبی انجام شده از جمله تکمیل ساختمان مربوطه و اختصاص بخشی از اراضی دانشگاه و ایجاد کارخانه نوآوری در فضای مناسب و حمایت مالی از آن به گونه ای که برخی از شرکت‌های دانش بنیان در آن مستقر خواهند شد.

- دکتر خادمی در خصوص مشکل اقتصادی واحدهای تولیدی گفت: بخش عمده‌ای از وقت استانداری و دستگاه های اجرایی برای حل این موضوع صرف شده است وی با تقدیر از اقدامات خوب بانک‌های مختلف دولتی و خصوصی در حمایت از وضعیت اقتصادی گفت: لازم است سرمایه‌گذاران مشکلات بانکها را هم مد نظر قرار دهند.

-استاندار لرستان در خصوص وضعیت اشتغال گفت: وضعیت نامطلوبی در لرستان داریم و بیکاری در استان سابقه دیرینه دارد در حال حاضر نرخ بیکاری در استان ۱۴ درصد است و جز پنج استانی که آمار بیکاری آنها بالاست می باشیم که به این منظور بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت در استان حضور دارند و علاوه بر بانک ها سازمان بازنشستگی کشوری و شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) در بیشتر نقاط استان فعالیت خود را آغاز کرده که مورد حمایت استاندار قرار گرفته است.