طرح شهید قاسم سلیمانی بارقه امیدی را در کشور پدید آورده است

on .

دکتر صادقی رئیس بسیج سازمان جامعه پزشکی کشور در جلسه پیگیری طرح شهید قاسم سلیمانی در خرم آباد اظهار داشت :
 اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی بارقه امیدی را در مبارزه و کنترل بیماری کرونا در کشور پدید آورده و تعداد مرگ و میر ،آمار بستری و مبتلایان به شدت کاهش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،دکتر صادقی با اشاره به اهمیت این کار گفت: با مقایسه آمارهای بین‌المللی متوجه بزرگی کار انجام شده توسط دست‌اندرکاران بهداشت و درمان، بسیج ،سپاه ،هلال احمر و مردم خواهیم شد.

رئیس بسیج سازمان جامعه پزشکی کشور خاطر نشان کرد : در ابتدای اجرای این طرح تعداد مرگ و میر در کشوری مثل امریکا دو هزار نفر بود که امروز به بیش از ۴ هزار نفر رسیده است. در انگلیس ۲۰۰ مرگ بود که امروز به دو هزار مرگ رسیده است و در اروپا از یک هزار و ۷۷۷ مورد به دوازده هزار و ۲۰۰ مرگ رسیده است.

وی افزود : ما برای این مرگ‌ها متاسفیم و از مرگ هیچ انسانی در جهان خوشحال نیستیم اما از اینکه در کشور خودمان توانستیم با همدلی و هماهنگی مردم و حضور بسیج و نیروهای مردمی، خیرین و معتمدین محلی در کنار مسئولین دولتی یک کار بزرگ را انجام دهیم و تعداد فوتی ها را از ۵۰۰ نفر به ۷۱ نفر برسانیم و تعداد بستری ها را از چهارده هزار و ۵۰۰ نفر به پنج هزار و ۹۰۰ نفر تقلیل دهیم خوشحالیم.

رئیس بسیج سازمان جامعه پزشکی کشور در ادامه به پیش بینی سازمان بهداشت جهانی و سازمانهای ناظر اشاره کرد و گفت:
طبق پیش بینی ها قرار بود که ایران روزانه هزار نفر تلفات داشته باشد که امروزه ۷۱ نفر تلفات داریم که این نشان از وحدت ، همدلی و اتحاد و عزم جزم ملت ایران در مسیر منافع ملی و حفظ سلامت مردم است.

دکتر صادقی ضمن تشکر از استاندار لرستان با بیان اینکه استان لرستان یکی از استان‌های بسیار موفق است،گفت: در لرستان مرگ و میر به شدت کاهش یافته به طوری که در چند روز اخیر فوتی کرونا مشاهده نشده است و تعداد بیماران بستری و تعداد تست های مثبت نیز به شدت تقلیل یافته که جای تقدیر دارد.