دکتر خادمی: کرونا فرصتی برای شناخت بیش از پیش نیروهای بسیج بود

on .

استاندار لرستان در جلسه بررسی آخرین روند اجرای مقابله با کرونا در طرح قرارگاه شهید سلیمانی گفت: قدرت و اقتدار بسیج به عنوان نهادی که امام(ره) مبتکرانه آن را بنا نهاد هم اکنون در این طرح در سطح استان و کشور بخوبی نمایان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، صبح امروز جلسه بررسی آخرین روند اجرای مقابله با کرونا در طرح قرارگاه شهید سلیمانی به ریاست استاندار لرستان و با حضور جناب دکتر محمد صادقی رئیس بسیج پزشکان کشور برگزار شد.

استاندار لرستان با اشاره به اجرای کاملا موفق این طرح در استان لرستان گفت: خیلی خرسندیم که اولین جلسه در روزی تشکیل شد که حاکی از اخبار خوب برای مردم و اجرای کاملاً موفق طرح شهید سلیمانی در استان لرستان است.

دکتر خادمی تصریح کرد: به برکت خون شهید سلیمانی که در همه عرصه ها برای کشور مایه برکت و اقتدار بوده در این موضوع هم آثار آن به خوبی قابل لمس و نمایان است.

استاندار لرستان بسیج را یکی از نهادهایی معرفی کرد که امام (ره) مبتکرانه آن را پایه گذاری کرد و در عمل می بینیم که قدرت و قابلیت آن افزایش یافته چرا که بعد از دوران جنگ این بیماری چنین فرصتی را فراهم کرد و نشان داد که بسیج دارای ظرفیت عظیمی است و می‌تواند در حل مشکلات کشور موثر واقع شود.

استاندار لرستان با اشاره به کاهش آمار مرگ و میر در استان از حوزه بهداشت و درمان بواسطه اجرای مطلوب این طرح تقدیر کرد که علی رغم همه کمبودها و نبود تجهیزات پزشکی و امکانات لازم، نسبت به سایر استانها از عهده انجام این مهم برآمده اند.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه یکی از ویژگیهای این طرح، اجرای به موقع آن بود ،گفت: خوشبختانه در استان لرستان تا این لحظه چند روز بدون فوتی کرونا داشته ایم و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

استاندار خاطر نشان کرد: مردم عزیز هیچ وقت نباید تصور کنند که کار تمام است و شرایط را عادی تلقی کنند چون بیماری با رعایت مردم قابل کنترل است و باید همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از تجمعات و دورهمی ها خودداری کنند.

استاندار لرستان، حضور در مراسم عزاداری و عروسی را بعنوان دو مورد خطرناک عنوان کرد و مراعات مردم ،استمرار این طرح و برقراری محدودیت های جدی را در این زمینه موثر دانست.

دکتر خادمی در پایان این جلسه پیشنهاد تخصیص منابع مالی را برای اجرای بهتر و موثر تر این طرح ارائه کرد.