حوزه های علمیه در تعلیم و تربیت اسلامی و ترویج عقاید مذهبی از اهمیت بالایی برخوردارند

on .

کارگروه حوزه های علمیه و مرکز خدماتی ستاد اقامه نماز در خصوص پروژه‌های عمرانی مربوط به حوزه های علمیه استان و مشکلات طلاب به ریاست استاندار لرستان، تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان این جلسه با حضور مهندس امیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، مدیر تبلیغات اسلامی استان ، رئیس ستاد اقامه نماز و مدیران حوزوی استان تشکیل شد.

دکتر خادمی استاندار لرستان با بیان این که حوزه های علمیه در تعلیم و تربیت اسلامی و ترویج و گسترش عقاید مذهبی، از اهمیت بالایی برخوردار هستند اظهار داشت:با توجه به نقش برجسته و خدمات ارزشمند حوزه های علمیه ، در این خصوص آنچه که در توان داریم و هر کمکی که بتوانیم در جهت حمایت از طلاب و گسترش حوزه های علمیه بکار خواهیم بست.

استاندار لرستان در خصوص تامین زمین برای احداث حوزه علمیه خواهران گفت : به این منظور می توان با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی از زمین هایی که کاربری فرهنگی دارند استفاده کرد.

دکتر خادمی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور، گفت: برای تهیه مسکن طلاب می‌توان با تشکیل تعاونی طلاب و از طریق این طرح اقدام کرد و در ادامه پیگیری لازم را اداره کل راه و شهرسازی بعمل آورند.

استاندار لرستان در خصوص تکمیل پروژه‌های مربوط به این کارگروه با اشاره به سال جهش تولید و اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت: با توجه به محدودیت های مالی هدف اصلی تکمیل پروژه ها و رویکرد ما به سمت پروژه هایی است که امسال تمام می شوند.