تحقق ۹۹ درصدی سهم درآمدهای استان

on .

استاندار لرستان: اتمام پروژه های نیمه تمام استان در دستور کار قرار دارد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست دکتر خادمی با ۴ دستور کار برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته تاکنون حدود ۹۹ درصد از سهم درآمدهای استان محقق شده است که این سهم، درآمدی بالغ بر ۵۱۹ میلیارد تومان را شامل می شود .

دکتر خادمی تصریح کرد: دریافت این اعتبارات برای لرستان بسیار مهم است و تأثیر بسزایی در تخصیص اعتبارات حوزه عمرانی استان خواهد داشت .

وی اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی از فرصت بوجود آمده توسط قانون بودجه برای تهاتر در استان ارائه شد و بر اساس آن تاکنون ۷۰ میلیارد تومان تهاتر مالیاتی و بانکی انجام شده که در نوع خود کمک بزرگی به اعتبارات در استان است .

استاندار لرستان افزود: بررسی و تبادل نظر در خصوص طرح های مربوط به سرمایه گذاران و کارآفرینان استان از دیگر اقدامات مهم در شورای برنامه ریزی و توسعه استان بود که در همین راستا مصوب شد زمین مورد نیاز به طرح های تأیید شده اختصاص یابد و سایر طرح ها نیز پس از رفع نقایص، دوباره مطرح شوند .

دکتر خادمی ضمن تأکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام استان، گفت: با بررسی‌های به عمل آمده از آخرین وضعیت پروژه های استان درسال جاری، از تعداد ۴۰۰ پروژه حوزه عمرانی، عملیات اجرایی حدود ۳۷۰ پروژه آغاز شده که در این جلسه مقرر شد تعداد کم پروژه‌های باقیمانده، در صورت عدم اجرای مناقصه تا پایان دی ماه سال جاری، نسبت به جابجایی اعتبار آنها اقدام شود .

وی در پایان با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری تعدادی از طرح های مهم استان در دهه فجر امسال، یادآور شد: دستگاههای اجرایی با توجه به اعلام قبلی، نسبت به اتمام طرح های نیمه تمام خود و معرفی طرح های قابل افتتاح تا قبل از دهه فجر اقدام کنند .

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹