استکبارستیزی از اصول غیرقابل تغییر نظام مقدس جمهوری اسلامی است

on .

استاندار لرستان گفت: سیاست بحق و عزتمندانه استکبارستیزی به عنوان یکی از اصول اصلی و اولیه انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، ثابت و غیرقابل تغییر است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، مهندس هوشنگ بازوند در شورای آموزش و پرورش استان لرستان، افزود: ملت مسلمان و آگاه ایران اسلامی با هدف ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی و زورگویی های استکبار جهانی، انقلاب کردند و برهمین اساس هیچگاه زورگویی و زیاده خواهی دیگران را تحمل نمی کنند.

وی با اشاره به صلح طلبی و عدالت خواهی ملت و نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: درهمین راستا، 13 آبان به عنوان نماد مقاومت و ایستادگی ملت در برابر استکبار جهانی و نظام سلطه، همواره مورد توجه مردم و مسوولان بوده است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه انتقال پیام عدالت خواهی و صلح طلبی ملت در عرصه مناسبات جهانی، مهم ترین کارکرد آیین گرامیداشت 13ابان ماه است، تصریح کرد: هر دولت و کشوری که رویه استبدادی را دنبال کند، مخاطب این اصل عزتمندانه مردم آگاه ایران اسلامی قرار خواهد گرفت.

مهندس بازوند تاکید کرد: انتخاب و تعیین روزی با عنوان روز ˈملی مبارزه با استکبار و سلطه گریˈ در نظام مقدس جمهوری اسلامی، نشان دهنده اهمیت موضوع و توجه ویژه آحاد مردم به صیانت از منافع و مصالح ملی کشور است.

وی افزود: در شرایط کنونی و با توجه به روند تحولات و تغییرات حوزه دیپلماسی و با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری به ویژه اصل محوری ˈنرمش قهرمانانهˈ، ضروری است سیاست ها و رویه های اجرایی کشور نیز منطبق و هماهنگ با همین اصول و تدابیر باشند.

استاندار لرستان گفت: برگزاری باشکوه آیین گرامیداشت 13 آبان و انعکاس جهانی اهداف و پیام های این روز ملی باید ، تثبیت کننده راهبرد و نرمش قهرمانانه و سیاست های جدید دولت و نظام در حوزه روابط خارجی باشد.

مهندس بازوند اظهار داشت: از همین رو، نگاه همه دستگاه ها و رسانه ها به این مراسم باید فرصت محور باشد تا مانع از بروز هرگونه اختلاف و تفرقه در کشور شود.

نماینده عالی دولت در لرستان در ادامه با اشاره به جایگاه شورای آموزش و پرورش، گفت: نقش شورای آموزش و پرورش، شناسایی و رفع چالش ها و مشکلات موجود در مسیر تعلیم و تربیت است.

وی افزود: توسعه همه جانبه و پایدار استان ارتباط مستقیمی با عملکرد آموزش و پرورش دارد که این مهم باید با فراهم کردن ملزومات و امکانات موردنیاز آموزشی و پرورشی محقق شود.

استاندار لرستان اظهار کرد: برای اجرای کامل طرح هوشمند سازی مدارس 400 میلیارد ریال نیاز است که با توجه به شرایط فعلی، تامین این اعتبار یکی از اولویت های اصلی استان در سال آینده خواهد بود.

وی افزود: البته درهمین راستا، یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار موردنیاز در بخش آموزش معلمان آموزش و پرورش استان لرستان در سال جاری تامین و پرداخت می شود.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.