ایران در سایه رهنمودهای رهبر انقلاب و تدابیر رییس جمهور، پرچمدار برقراری صلح جهانی است

on .

استاندار لرستان گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز، در سایه رهنمودهای ارزشمند و راهگشای رهبر فرزانه انقلاب و نگاه برگرفته از عقلانیت، تدبیر و اعتدال رییس جمهوری، پرچمدار برقراری صلح، آرامش، امنیت و همزیستی در دنیا است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در مراسم افتتاح رسمی نخستین مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان جام پهلوان تختی در خرم آباد، افزود: امروز ایران اسلامی در دورانی به سر می برد که با تدابیر ارزشمند و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، منادی عدالت خواهی، صلح طلبی و هم زیستی مسالمت آمیز در جهان شده است.

وی اظهار کرد: درهمین راستا، رییس جمهور محبوب کشورمان نیز براساس شعارها و رویکردهای مورد نظر و تایید ملت، پرچمدار همچنین پرچمدار برقراری صلح، عدالت، احترام متقاقل، تکریم انسان و انسانیت و پرهیز از افراط و تفریط بوده و خواستار دنیایی آرام با مهر، محبت و صفاست.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به اینکه ورزش ریشه در فرهنگ ایران اسلامی دارد تصریح کرد: براساس باور و اعتقادات مردم ایران اسلامی به عنوان ملتی دارای پیشینه غنی و درخشان تاریخی و مردمی با فرهنگ و تمدن ساز، ورزش پهلوانی بستر مناسبی برای نشان دادن ارزش های والای انسانی است.

مهندس بازوند با تاکید براینکه انتظار داریم شمار ورزشکاران و پهلوانان این فرهنگ ارزشمند را در عرصه بین المللی گسترش دهید، افزود: مردم ایران از هر قوم ، نژاد و طایفه با هر لهجه و گویشی ، میهمان نوازی و فرهنگ غنی مردم لرستان را باور دارند و هم اکنون زمان آن رسیده که این فرهنگ غنی، تمدن چندهزار ساله و رسم خوشایند میهمان نوازی را به مردم سراسر جهان ثابت کنیم.

استاندار لرستان در ادامه با بیان اینکه لرستان مهد پهلوانی است و به همین دلیل باید این استان باید به عنوان پایتخت ورزش های پهلوانی به جهانیان معرفی شود، گفت: قرن هاست که صدای ضرب و زنگ زودخانه ها ، روح باصفای مردم این دیار را نوازش می کند و سالیان سال است که قهرمانان و ملی پوشان ورزش لرستان، پهلوانی را بر قهرمانی مقدم می دانند.

نماینده عالی دولت در لرستان با اشاره به از انتخاب لرستان به عنوان میزبان این دوره از مسابقات جام جهانی کشتی پهلوانی به خود می بالیم، اظهار داشت: امیدارم خاطرات خوب و ماندگاری از استان لرستان در ذهن میهمانان این دوره از مسابقات جام جهانی کشتی پهلوانی باقی بماند.

نخستین دوره مسابقات ورزش های باستانی و کشتی پهلوانی قهرمانی جهان به میزبانی استان لرستان در خرم آباد برگزار شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.