پرینت

استاندار لرستان اعلام کرد: رشد بیش از 120 درصدی گازرسانی به روستاهای استان

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in اخبار ویژه استانداری

استاندار لرستان گفت: گازرسانی به روستاهای استان در دو سال و نیم گذشته بیش از 120 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در حاشیه افتتاح طرح گازرسانی به 9 روستای شهرستان نورآباد بیان کرد: خوشبختانه با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده در بحث گازرسانی به روستاهای لرستان طی دو سال گذشته جهش خوبی داشته‌ایم.

وی اظهار کرد: از ابتدای شروع گازرسانی به روستاها، تنها 327 روستای لرستان از این نعمت بهره‌مند شده بودند که امروز و در دو سال و نیم گذشته این میزان به 700 روستا رسیده است.

بازوند با باین اینکه گازرسانی به روستاهای استان در دو سال و نیم گذشته بیش از120  درصد رشد داشته که نشان دهنده توجه جدی و عزم راسخ دولت به رفع محرومیت‌زدایی است، خاطرنشان کرد: نورآباد تنها شهرستان استان در بحث گازرسانی بود که از میانگین استانی و کشوری بسیار پایین‌تر بود ولی الان وضعیت بسیار مناسبی پیدا کرده و تلاش‌مان این است به میانگین کشوری نیز برسد.

وی ادامه داد: الان گازرسانی به 35 روستای نورآباد در دستورکار است و در سال 95  نیز 69 روستای این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

استاندار، گازرسانی به مناطق محروم را نشان‌دهنده توجه ویژه دولت به روستاها و رسیدگی به مناطق محروم دانست و گفت: رسیدگی به مناطق محروم و محرومیت‌زدایی یکی از یادگارهای ارزشمند امام راحل و یکی از موارد مهم، اساسی و مورد تأکید مقام معظم رهبری است که دولت تدبیر و امید این مهم را به صورت ویژه در برنامه‌‌های خود قرار داده است.

بازوند با اشاره به گازرسانی به این 9 روستای شهرستان نورآباد، بیان کرد: برای بهره‌برداری از این طرح، 15میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و 450 خانوار این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه روستاهای الفسانه،علی آباد برخوردار،حسن آباد، علی‌آباد حسن آباد،چشمه‌خانی علیا و سفلی، جافر بیگی علیا و سفلی و شیخ‌آباد از نعمت گاز برخوردار شدند.

بر پایه این گزارش، بازدید از محل احداث پروژه های گاوداری ۶۰۰۰ راسی و همچنین سد تاج امیر از دیگر برنامه‌های امروز استاندار در شهرستان دلفان بود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.